Rival Fiesty a Hyundai i20 si ponechá 1,5-litrový štvorvalec Skyactiv-G, no tentoraz bude obohatený o mild-hybridný systém Mazda M Hybrid, ktorý pomôže autu pri rozbehoch. K dispozícii budú dve výkonové verzie, jedna s 55 kW (75 koní) a druhá verzia bude mať výkon 67 kW (90 koní). Silnejšia verzia ponúka aj výber automatickej prevodovky, zatiaľ čo 55 kW verziu dostanete len s manuálom. 

Novinkou je aj G-Vectoring Control Plus, ktorý majiteľ ocení hlavne v zákrutách, má vyrovnávať náklony karosérie. K väčšiemu komfortu prispeje aj vylepšený posilňovač riadenia. 

Prepracovanejší interiér

Čo sa týka dizajnu, Mazda 2 dostane novú prednú mriežku, nárazníky a predné LED svetlomety. V interiéri nájdeme prepracovanejšie obloženie prístrojovej dosky, ako aj novo tvarované sedadlá pre zvýšenie komfortu. Okrem toho sa Mazda zamerala aj na lepšiu izoláciu kabíny, čím sa v nej počas jazdy zníži hluk a vibrácie. 

Na výber bude z viacerých verzii modelu, pričom tá základná bude stáť na 15-palcových kolesách a dostane aj zadné parkovacie senzory. Najvyššia verzia, GT Sport Nav, bude disponovať zadnou kamerou, koženými vyhrievanými sedadlami, head-up displejom, vyhrievaným volantom a jazdnými asistentmi, ako udržiavanie v jazdnom pruhu alebo brzdný asistent. Nebudú chýbať ani 16-palcové kolesá či kompatibilita s Apple CarPlay a Android Auto.

Mazda 2 by mala prísť na trh začiatkom budúceho roka. Cena by mala štartovať na zhruba 18-tisíc eurách. 

Zdroj: autocar.co.uk