V priebehu stretnutia s investormi v Amsterdame však Marchionne prezradil, že žiadne rozhovory medzi FCA a Volkswagenom neprebiehali.

Minulý mesiac Marchionne povedal, že Volkswagen môže zaujímať spojenie s koncernom FCA. Vyhlásil to po spojení skupiny PSA a značky Opel. Šéf Volkswagenu to však absolútne odmietol, následne ale pripustil, že je otvorený jednaniu a čaká na ponuku Marchionneho. Spojením oboch koncernov by vznikla gigantická automobilka. Taliansky šéf vidí budúcnosť automobilového priemyslu práve v spájaní do veľkých celkov. Tie ušetria náklady na vývoj, výskum a výrobu.

V priebehu stretnutia s investormi v Amsterdame však Marchionne prezradil, že žiadne rozhovory medzi FCA a Volkswagenom neprebiehali. „Ohľadom Volkswagenu, odpoveďou na otázku o prebiehajúcej diskusii je nie. Veľmi rešpektujem Volkswagen a myslím si, že nie sme v pozícii, aby sme diskutovali o aliancii, primárne sa zameriame na vykonávanie plánu,“ hovorí šéf FCA.

Marchionne skončí vo svojej funkcii v priebehu budúceho roka. Podľa dostupných informácií ho nahradí niekto zo súčasných zamestnancov. Uvidíme, akým smerom bude nový šéf kormidlovať taliansko-americký koncern.

Zdroj: carscoops