Ferrari nie je len o predaji nových áut.

Do tejto skupiny zaraďujeme Ferrari. Túto prekvapivú informáciu povedal generálny riaditeľ automobilky, Laca di Montezemolo, v rozhovore pre portál autonews.com. Ferrari v roku 2012 predalo 7300 kusov svojich superáut. V porovnaní s rokom 1991 to predstavuje 50% nárast. Takéto vysoké čísla ohrozujú exkluzivitu jednotlivých kusov.

 

Di Montezemolo povedal, že automobilka v tomto roku neplánuje zvyšovať predaje. Namiesto toho sa chce sústrediť na kvalitu. V roku 2013 by Ferrari chcelo predať menej ako 7000 kusov áut. Zníženie produkcie zvýši exkluzivitu, zostatkovú hodnotu jednotlivých kusov a najmä maržu výrobcu. V minulom roku predstavovala marža 14,4%. Ferrari by ju v roku 2013 chcelo zdvihnúť k 15%.

 

Značka Ferrari je stroj na peniaze. Automobilka teda nežije z predaja áut. Firma má po celom svete 50 značkových obchodov, kde je každý tovar označený logom Ferrari. Všetko, na čom je vzpínajúci sa čierny kôň, sa predáva veľmi dobre. Takéto aktivity v minulom roku spoločnosti priniesli 66 miliónov dolárov (50,8 milióna €). Do tejto oblasti počítame aj zábavný park v Abú Dhabí. Alebo múzeum v Maranelle.

 

Ferrari bude v aktuálnom roku zvyšovať kvalitu predaja. 7300 predaných kusov je jednoducho príliš veľa a autá tak strácajú svoju exkluzivitu.

Automobilka zvyšuje príjmy aj svojím programom Tailor-Made, ktorý zvyšuje exkluzivitu a individualitu každého Ferrari. Zákazník, ktorý prejaví o túto službu záujem dostane vlastného dizajnéra, s ktorým si vytvorí svoje vlastné a jedinečné Ferrari. Podľa slov di Montezemola si priemerný zákazník objedná príplatkové prvky výbavy za 33 000 dolárov (25 400€). V prípade programu Tailor-Made dosahuje priemerná suma výbavy 65 750 dolárov (50 600€).

 

Príjmy zvyšuje aj Ferrari Classiche Department, ktoré sa zaoberá renováciou starších kusov. Do už spomenutého múzea v Maranelle v minulom roku prišlo 250 000 návštevníkov. V tomto roku očakávajú návštevnosť na úrovni 280 000 ľudí.

 

Zdroj: autonews.com

Prečítajte si aj:  Dubajskí policajti opäť nakupovali. Ferrari FF dali ženám

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov