Ferrari vám vie garantovať, že motor vášho Ferrari bez problémov pobeží aj po 12 rokoch.

Bežnou praxou je, že základnú záruku si za poplatok môžeme rozšíriť na dlhšie obdobie. Ferrari štandardne svojim zákazníkom ponúka záruku 3 roky. V minulosti v záujme zvyšovania hodnoty jazdených vozidiel výrobca predstavil program Genuine Maintenance. V rámci tejto ponuky záruka dosahovala až 7 rokov. 

Teraz taliani predstavili niečo nové. Vozidlá Ferrari môžu dostať záruku na motor až 12 rokov! Určite uznáte, že ide o extrémne dlhý čas. Automobilky najčastejšie dávajú tak dlhú záruku na prehrdzavenie karosérie. 

Ferrari svoj nový garančný program nazvalo New Power Warranty. Okrem iného automobilke priniesie financie navyše a aspoň čiastočne naplní servisné strediská.

Ponuka neplatí len pre nové, ale aj jazdené vozidlá. 

Nové pravidlá po zaplatení určitého poplatku budú spojené s každoročnou technickou prehliadkou. Na druhej strane záruka nie je limitovaná žiadnym počtom najazdených kilometrov. 

Ferrari však myslí aj na majiteľov, ktorý už svoje superauto majú. Záruka sa môže vzťahovať aj na takéto vozidlá. Opäť však automobilka bude musieť predtým zinkasovať peniaze a samotný automobil bude musieť prejsť prehliadkou. 

Napriek tomu, nový program záruky vznikol hlavne pre nové vozidlá. Ide teda o typy 458, FF, F12berlinetta alebo California. Ferrari možno takto chce rozptýliť pochybnosti o akýchkoľvek technických problémoch. Týmto spôsobom navyše autá dostanú prvotriednu starostlivosť, ktorá pomôže udržať ich hodnotu. 

Zdroj: carscoops.com

Prečítajte si aj: Musíte ísť s autom v záruke do autorizovaného servisu?