V roku 2018 oznámili, že pracujú na SUV s menom Purosangue. V taliančine to znamená „plnokrvník“, čo je vzhľadom na logo značky so vzpínajúcim sa koňom vcelku rozumná voľba. Problém ale nastal, keď Ferrari zistilo, že názov Purosangue sa už používa. Ďalšie kroky veru nesklamali. Na charitatívnu organizáciu Purosangue Foundation podali žalobu.   

Nezisková charitatívna organizácia, Purosangue Foundation, bojuje proti dopingu v športe. V roku 2013 si na svoj názov dokonca dali ochrannú známku, no ani to Ferrari nezastavilo. Samotná organizácia dokonca prišla za Ferrari s cieľom sa nejako dohodnúť, no veľké ego Ferrari nerobí dohody. Vyvrcholilo to, ako inak, súdnym sporom. 

Nevyhoviete? Bum, žaloba

Purosangue Foundation nevyhovelo žiadosti Ferrari o ochranu mena „Purosangue“ v Európe v ich prospech. Podľa automobilky charitatívna organizácia nepropagovala svoje meno dostatočne a vraj preto by mala stratiť na meno „Purosangue“ špeciálny nárok. Áno, znie to absurdne. 

Organizácia sa ale bráni a odmieta, že by meno Purosangue z ich strany nebolo konštantne používané. Zakladateľ charitatívnej organizácie, Max Monteforte, tvrdí, že je to nespravodlivé. „Prečo by sme sa mali vzdať našej identity? Mali si to najprv skontrolovať.“ S týmito slovami sa nedá nesúhlasiť. 

Súdny proces je naplánovaný na 5. marca tohto roku. Neviem ako vy, no ja stojím na strane Purosangue Foundation. Vo Ferrari by si už mali uvedomiť, že nie všetci budú skákať ako oni pískajú. Žalobou vraj chcú ochrániť svoju reputáciu a imidž, no podľa môjho názoru ho podobnými krokmi akurát ničia. Ak automobilka prehrá súdny spor, bude musieť čo najskôr vymyslieť nové meno. Predstavenie novinky (crossover/SUV) by malo byť už v roku 2021. 

KTO JE PODĽA VÁS V PRÁVE?
  • Purosangue Foundation ( 91% )

     

  • Ferrari ( 9% )

     

Odpovedalo 771 ľudí  

Zdroj: carscoops.com 

Foto: autocar.co.uk, LACO Design