A je to potvrdené, nový Ford Bronco 2021 sa do Európy nedostane. Aspoň v najbližšom období určite nie. Pre magazín Automobilwoche to oficiálne potvrdilo nemecké zastúpenie značky. Dôvod je pochopiteľný – emisná politika EÚ. Automobilka skrátka nie je ochotná platiť pokuty za nadlimitné emisie, ktoré v Európe sužujú všetkých automobilových výrobcov. A tí, ktorí na európskom kontinente ponúkajú veľkoobjemové a výkonné modely, pokuty za nadlimitnú produkciu „rozpúšťajú“ v cenách lacnejších modelov (preto ceny nových áut v EÚ rastú rýchlejšie, než vo zvyšku sveta).

Ford nepošle do Európy ani SUV model Bronco Sport. S hybridmi sa momentálne nehodlá zaoberať, v USA by o ne nikto nestál a kvôli pár kusom pre EÚ sa logicky "trhať" nebude.

EÚ nás nezaujíma, Bronco postavíme podľa seba

„Bronco bolo navrhnuté výhradne pre trhy Severnej Ameriky a jeho export do Európy nie je v pláne,“ potvrdilo nemecké zastúpenie značky. Automobilka Ford už pri návrhu Bronca počítala s tým, že ho do EÚ posielať nebude. Konštruktéri tak mali voľné ruky pri voľbe pohonných jednotiek. A aj keď je auto navrhnuté ako globálny model, pre krajiny EÚ by muselo podstúpiť príliš veľa zmien na to, aby sa do nich fabrike chcelo. Automobilku však tento problém netrápi, v USA totiž auto spôsobilo doslova ošiaľ a obrovskú vlnu záujmu. Prvá limitovaná edícia Bronco First Edition bola okamžite vypredaná a automobilka momentálne nestíha uspokojovať dopyt na vlastnom trhu. Aj preto môžeme v najbližšom období na Bronco 2021 s určitosťou úplne zabudnúť. Otázkou zostáva, či sa na jeho úpravu pre Európu nechá Ford presvedčiť aspoň potom, keď prvá vlna záujmu v USA opadne. Podľa automobilky Ford je jeho oficiálny export do EÚ zatiaľ veľmi nepravdepodobný.

zdroj: Automobilwoche