Ford Fiesta je aktuálne dostupná len s trojvalcovými zážihovým motormi. Ak chcete 4-valec, musíte vziať diesel. Ani to však zákazníkov neodrádza, a tak sa nová Fiesta teší veľkému záujmu. Až takému, že Ford musel navýšiť výrobnú kapacitu v nemeckom Kolíne o 100 vozidiel denne.

Záujem o malý Ford Fiesta si vyžiadalo navýšenie produkcie.

Pre uspokojenie dopytu tak v posledných mesiacoch zaviedli ďalšie príplatkové sobotné práce a posilnili už existujúce výrobné zmeny, ktoré tak dokázali zdvihnúť priemernú dennú produkciu na 1 500 vozidiel. Noví zákazníci tak môžu na Fiestu čakať o nejaký ten čas kratšie, presný údaj však nie je k dispozícii.

Malá Fiesta sa teší veľkej obľube, i keď je dostupná len s trojvalcovými zážihovými motormi. Pre 4-valec musíte siahnuť po dieselovom motore.

Napríklad vo Veľkej Británii bola Fiesta v novembri najpredávanejším automobilom a najpredávanejším malým vozidlom bola aj v domácom Nemecku. Za ten rok predaja už stihol automobil získať aj množstvo ocenení, ako napríklad 5 hviezd v Euro NCAP, Car of the Year vo Veľkej Británii alebo Best Supermini od BBC Top Gear. Dúfame, že malá ostrá verzia Fiesta ST sa k nám v novom roku dostane na redakčný test. Malé hothatche sú aj u nás veľmi obľúbené.

Zdroj foto: Ford

Aj Fiesta ST využíva trojvalec EcoBoost.