Ford Mustang Mach 1 je jedným z áut, ktoré by som rád zaparkoval do svojej garáže. Avšak financie nepustia, a tak podobné kúsky aspoň môžem obdivovať na rôznych zrazoch a stretnutiach. Ford sa názov Mach 1 rozhodol oprášiť, a to vo veľmi netradičnom kabáte (i keď na dnešnú dobu asi ani nie...).

Ford Mach 1 ako športové elektrické SUV s predným pohonom? Onedlho realita.

Už dávnejšie sa šuškalo, že Mach 1 bude elektrickým „športovým“ SUV. Podľa webu Autocar však navyše pôjde o predokolku postavenú na architektúre C2. Túto istú používa napríklad aj nový Focus.

Elektrický crossover (alebo SUV) bude síce obsahovať niektoré prvky s logami Mach 1, nič to však nemení na fakte, že tento názov nám vždy evokoval športové dvojdverové kupé Mustang. Ak však také Mitsubishi oprášilo názov Eclipse, pridalo k nemu Cross a spravilo z neho crossover, prečo by to nemohol spraviť aj Ford s názvom Mach 1? Jednému však nerozumiem. Ľudí kupujúci si moderné autá na bežné jazdenie predsa názov až toľko nezaujíma. Prečo teda rozhodli o použití práve Mach 1, keď bol doteraz vyhradený športovej legende? Nebolo by pútavejšie spraviť Mach 1 zo súčasného Mustangu (i keď možno skutočne vznikne)? Vyjadrite sa v diskusii, čo si o podobnom kroku myslíte vy.

Zdroj foto: carthrottle

Pre niekoho je práve toto ten ideálny Mach 1, pre nových zákazníkov to bude od roku 2020 elektrické SUV.