Ford Mustang Bullitt sme už predstavili. Automobilka do Ženevy priniesla model, ktorý má výstavnú premiéru v Európe. Predaj týchto špeciálnych modelov začne už onedlho aj na starom kontinente.

Mustang Bullitt bol najzaujímavejším autom v stánku Ford v Ženeve.

Táto špeciálna edícia je oslavou 50. výročia filmu Bullittov prípad v hlavnej úlohe s hercom Stevom McQueenom. Na európsku premiéru tak prišli pozrieť aj zástupcovia klanu McQueenovcov, vnúčatá Steva McQueena Chase a Madison McQueen.

Odkazy na Bullitt-a sú skoro všade.

Vylepšený vidlicový osemvalec so zdvihovým objemom 5,0 litra by mal produkovať 341 kW (464 k) a 529 Nm. Na výber bude aj zelený odtieň Dark Highland Green inšpirovaný Mustangom použitým vo filme. Každý Mustang Bullitt bude mať na spolujazdcovej strane palubnej dosky štítok s individuálnym číslom. Vedľa novinky stál aj pôvodný Mustang GT z roku 1968 so 6,4-litrovým vidlicovým osemvalcom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pre bežných záujemcov priniesol Ford do Ženevy aj modernizáciu SUV Edge. To je na trhu od roku 2015, a tak prišiel čas na jemné zmeny v dizajne. Spredu nájdeme zmenenú masku chladiča, užšie svetlomety alebo iný nárazník. Automobil má niektoré nové asistenčné systémy alebo kombináciu dvojturbového 2,0-litrového vznetového štvorvalca s novou 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

Modernizovaný Edge prichádza s novými asistenčnými systémami a mierne odlišným vonkajškom.

Ďalším predstaveným je Ka+ Activ, teda oplastovaná Ka+ s vyššou svetlou výškou. Tá je o 23 mm vyššie voči bežnej verzii, čiže nič výnimočné. Pod kapotou bude pracovať okrem zážihovej 1,2ky aj vznetový štvorvalec 1,5 TDCi. Keďže ale bude malý crossover využívaný skôr v meste, zmysel vznetového motora veľmi nevidím.

Zdroj foto: Ford

Nová Ka+ Activ má vyššiu svetlú výšku o 23 mm.