Dvojmiliónty kus zišiel z výrobnej linky v americkej továrni v meste Louisville. Ide o dvojlitrový agregát, ktorý poputoval pod kapotu modelu Escape. Automobilka v súčasnosti z týchto motorov vyrába mesačne 100 000 kusov. Ford očakáva, že rad EcoBoost zanedlho predbehne produkciu jeho dieselových motorov. Ford má v súčasnosti v ponuke 5 motorov EcoBoost. Najmenší 3-valec má objem 1 liter. Vrchol tvorí 3,5 liter biturbo V6. O popularite motora svedčí fakt, že Ford musí zvýšiť ich výrobu práve kvôli silnému dopytu.

Dovolím si povedať, že EcoBoost je pre Ford veľkým prínosom. Nejakú tú pusu si rozhodne zaslúži.

Dva milióny vyrobených kusov svedčia o mimoriadnej popularite. Ford navyše po celom svete zvyšuje výrobu, takže očakáva, že dopyt stále porastie.

Automobilka v roku 2014 otvorí v Clevelande novú továreň, kdej plánuje vyrábať dvojlitrový EcoBoost. V Európe je situácia o niečo odlišnejšia. Na Slovensku sa stretávame s veľkou popularitou najmenšieho trojvalca. Zvyšok Európy je na tom podobne, pretože Ford v Nemecku jeho výrobu zdvojnásobuje. Denne tak z linky zíde 1000 motorov, ktoré putujú do Európy a Ameriky! Rovnako nová motoráreň vznikne aj v čínskom meste Chongqing.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Test Ford Focus 1.0 EcoBoost