Gumpert Sportwagenmanufaktur GmbH je nemecká automobilka, ktorá vznikla v roku 2005. Založil ju Roland Gumpert. Predtým pôsobil ako riaditeľ Audi Sport. Pod jeho vedením Audi zvíťazilo v 25 pretekoch WRC a získalo 4 tituly.

Gumpert to mal rozbehnuté celkom dobre. Spoločnosť má 45 zamestnancov a v ponuke superšport Apollo, Apollo Sport a Apollo Race. Základ Apolla tvorí 4,2 litrový osemvalec s dvomi turbami a maximálnym výkonom 480 kW (653 k). Najnižšia predajná cena je 301 600€. Apollo Race je drahšie o 125 320€. Tento typ auta dokonca istý čas držal rekord Nürburgringu. Na minuloročnom autosalóne v Ženeve dokonca Gumpert predstavil koncept Tornante. Jediné čo firme chýbalo boli predaje.

Ak má Gumpert naozaj investora, bude jeden z mála, ktorý sa úspešne vráti zo sveta skrachovaných automobiliek.
Gumpert má za sebou niekoľko rokov existencie, nedávno vyslásil bankrot a už plánuje aj návrat.

Gumpert má za sebou niekoľko rokov existencie, nedávno vyhlásil bankrot a už plánuje aj návrat.

Firma vyhlásila 30. augusta tohto roku platobnú neschopnosť. Krátko pred ňou dopadli rovnako menej známi výrobcovia ako Melkus a Artega. Všetci si mysleli, že Gumpert to má spočítané a prišiel jeho koniec. Vrátiť sa na scénu v týchto ekonomicky náročných časoch je veľmi ťažké.

Informátor z vnútra automobilky tvrdí, že nastal zázrak. Firma vraj získala investora, ktorý ju zachráni a umožní dokončiť vývoj konceptu Tornante. Jeho meno je samozrejme neznáme. Zatiaľ však nič nie je na papieri a dúfame, že v Gumperte sa netešia predčasne a najmä zbytočne.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Gumpert Apollo na Ringu totálne deklasoval všetky sériovky

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov