Prémiový kabínový vzduchový filter Honda bol vyvinutý v spolupráci s Freudenbergom a je ponúkaný ako nový originálny náhradný diel Honda ako alternatíva k štandardnému filtru Honda. Tento nový kabínový filter poskytuje aktívnu ochranu, teda významne znižuje koncentráciu vírusových častíc. 

Eiichi Hino, riaditeľ spoločnosti Honda Access Europe NV, uviedol: „Pretože si spoločnosť v súčasnosti viac než len uvedomuje vplyv mikróbov a vírusov, ako je COVID-19, očakávame, že dopyt po ochranných riešeniach rýchlo stúpne. Tento prémiový vzduchový filter v kabíne je skvelým príkladom toho, že spoločnosť Honda rýchlo spolupracuje so svojimi dodávateľmi na dodaní produktu so skutočnými výhodami, ktorý zvyšuje zdravie a bezpečnosť vodiča a cestujúcich. “

Ako teda funguje? 

Prvé dve vrstvy z mikrovlákna kabínového vzduchového filtra Honda zachytávajú väčšinu ultrajemných častíc, prachu a peľu, zatiaľ čo tretia vrstva vyrobená z aktívneho uhlia je zodpovedná za absorpciu škodlivého znečistenia, ako sú pevné častice a kyslé plyny. Inovatívna štvrtá biofunkčná vrstva potiahnutá účinnou látkou z ovocného extraktu potom účinne deaktivuje zachytené vírusové častice a zabráni ich uvoľneniu do vzduchu v kabíne. Toto jednoznačne preukázala komplexná séria testov vykonaných v spolupráci s rakúskym výskumným ústavom OFI. Koronavírus sa šíri v kvapôčkach, ktoré vznikajú kýchaním, kašľom alebo dýchaním a môžu zostať na povrchu infekčné niekoľko hodín alebo dokonca dní. Vplyvy vetra, zmeny teploty a vlhkosť môžu spôsobiť, že sa tieto častice znova dostanú do vzduchu a potom ich môže zachytiť biofunkčná vrstva filtra. 

kabínový filter proti Covid-19

Zdroj: Honda