Informáciu o filtri pevných častíc uvediem hneď na začiatku na správnu mieru. Nový Jaguar I-Pace 2021 ho skutočne dostal, nie je však do výfukovej sústavy, ale do okruhu ionizátora, ktorý sa stará o čistotu ovzdušia v kabíne. Práve nedávna pandémia koronavírusu ukázala dôležitosť čistoty vzduchu v kabíne, konštruktéri I-Pace modelového roka 2021 preto auto vybavili ionizátorom s novým filtrom pevným častíc PM2,5 schopným omnoho účinnejšie zachytávať aj malinké čiastočky a alergény prítomné v ovzduší. Navyše zdôrazňujú, že ich nový I-Pace dokáže kompletne prefiltrovať vzduch v kabíne ešte skôr, než sa v ňom vydáte na cestu.

Na rýchlonabíjačke s výkonom 100 kW si za 15 min. zvýšite dojazd o 127 km. Rýchlejšie odteraz budete nabíjať aj doma (s výkonom 11 kW).

Odteraz nabíjam rýchlejšie

Štandardnou výbavou Jaguara I-Pace sa odteraz stáva výkonnejšia palubná nabíjačka s kapacitou 11 kW, ktorá umožňuje dobitie batérií trojfázovým prúdom tempom 53 km/h (hodina dobíjania predĺži dojazd o 53 km). Na úplné nabitie vybitého akumulátora tak bude v domácich podmienkach stačiť 8,6 h. Pri jednofázovom nabíjaní výkonom 7 kW sa rýchlosť nabíjania zníži na 35 km/h a celkové nabitie potrvá 12,75 h. Ak využijete rýchlonabíjanie, pri výkone 50 kW získate za 15 min 63 km dojazdu, zatiaľ čo pri výkone nabíjačky 100 kW to bude za rovnaký čas až 127 km. Len pre zopakovanie, na plné nabitie má I-Pace normovaný dojazd 470 km (WLTP), kombinovaný výkon oboch hnacích elektromotorov 294 kW (400 k), krútiaci moment 696 Nm a z 0 na 100 km/h sa dostane za 4,7 s.

Na Slovensku štartuje základná cena Jaguara I-Pace na 78 957 eur (s DPH).

Novinkou je aj nový multimediálny systém Pivi Pro a lepšie možnosti online pripojenia. Nechýba ani vstavaná funkcia Spotify a pripojenie bluetooth pre dva telefóny súčasne. O bezpečnosť sa postará aj nová 3D priestorová kamera a digitálne spätné zrkadlo ClearSight.