Technologický vývoj displejov a spôsobu ich zobrazení ide neustále dopredu, najnovším dôkazom je špeciálny 3D displej schopný svoj virtuálny obraz premietať do priestoru pre posádku. Vďaka tomu vie jednotlivým informáciám pridať na dôležitosti a pomocou tzv. rozšírenej reality vkomponovať obraz z displejov do reálneho okolia. Má sa tým výrazne skrátiť reakčná doba vodiča a zlepšiť predvídateľnosť jednotlivých situácií v doprave. Novú technológiu vyvíjajú konštruktéri automobiliek Jaguar a Land Rover spolu s expertmi z Univerzity v Cambridge a je súčasťou programu Destination Zero smerujúceho k nulovému počtu smrteľných nehôd a nulovým emisiám z dopravy.

3D head-up na celé okno

Súčasťou vývojového programu je aj nový 3D head-up displej, ktorý bude svoje pokyny zobrazovať pomocou rozšírenej reality a spájať ich s okolitým svetom a zároveň na svoju prácu využije celú šírku čelného okna. Pokyny navigácie tak dokáže premietať nielen do zorného poľa vodiča, ale aj pred spolujazdca, či do priestoru kabíny tak, aby ich videli aj zadní cestujúci.

3D head-up displej sa v sériových Jaguaroch údajne ukáže už čoskoro.

Ako domáce kino

Nové 3D displeje majú mať veľmi kompaktnú stavbu, vďaka čomu ich bude možné integrovať do rôznych častí interiéru, nielen do palubnej dosky, tak ako to poznáme dnes. Podobne to bude s 3D head-up displejmi, ktoré budú schopné svoj obraz premietať aj na zadné, či bočné okná. V kombinácii 3D displejmi integrovanými povedzme do zadnej strany hlavových opierok predných sedadiel tak dokážu zadným cestujúcim vytvoriť ilúziu 3D filmov bez toho, aby museli používať 3D okuliare.

Technológie priestorového zobrazovania dostanú aj vozidlá značiek Land Rover.

Predstavitelia automobiliek tvrdia, že kombináciou rôznych 3D displejov v interiéri aj exteriéri auta (maska chladiča, zadné okno a pod,) dokážu vytvoriť nový integrovaný informačno-bezpečnostný systém schopný vydávať potrebné informácie nielen posádke auta, ale aj jeho bezprostrednému  okoliu. Technológia pritom vraj vôbec nie je tak ďaleko od sériovej výroby, ako by sa mohlo zdať. Prví zákazníci Jaguaru a Land Roverov by sa s ňou mohli údajne reálne stretnúť už čoskoro.