Kupé RCZ je 2+2 miestne kupé, namierené presne proti Audi TT. Premiéru bude mať o mesiac vo Frankfurte. Od konceptu RCZ predstaveného na rovnakom mieste pred dvoma rokmi sa líši skutočne len drobnosťami. Zaujímavosťami nového samostatného typu, ktorý stojí na báze typu 308 je "double-bouble" strecha a aktívny zadný spojler pre lepšiu stabilitu s dvoma polohami v závislosti na aktuálnej rýchlosti. Oproti rodinnému typu 308 je RCZ položený o 20 mm nižšie a má až o 40 mm nižšie ťažisko. Tiež väčší rozchod kolies oboch náprav, vpredu o 54, vzadu o 72 mm. To je pre dobrá správa pre predpokladané dobré športové jazdné vastnosti.

RCZ je hlavne o dizajne a aerodynamike, čo je zrejmé na pohľad. Peugeot chce však klientov prekvapiť i mimoriadne širokými možnosťami konfigurácie. Strecha bude napríklad k dispozícii i z uhlíkových vlákien, pre zníženie hmotnosti, ťažiska i zlepšenie vzhľadu. Súčasťou individualizácie bude možné mať strešné oblúky čierne, pochrómované, alebo so špeciálnym saténovým povrchom. Stáť môže na 18, alebo dokonca 19" diskoch.

S počiatku bude v ponuke so 4 motorickými verziami. Najvýkonnejší model dostane 1,6 litrový THP turbomotor známyz Cooper S s výkonom 147 kW (200 k). Na 100 km/h zrýchli za 7,6 s a dosiahne vyše 225 km/h. K dispozícii bude i 116 kW (165 k) 1,6 litrový THP zážihový motor a 2,0 litrový HDI s výkonom 122 kW (165 k). Tieto budú spojené so 6-stupňovými manuálmi, alebo automatmi. RCZ sa do predaja dostane na jar 2010.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov