Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

Organizátor jedinečného stretnutia, ktoré sa konalo tento víkend, tvrdí, že v okrese je registrovaných asi 16-tisíc áut a dobrá polovica z nich má v logu trojcípu hviezdu. A to nie sú zďaleka všetky Mercedesy v mestečku. Sám má doma 13 kusov, no registrované pre cesty sú len 4 z jeho zbierky. Maníkov ako on je tam oveľa viac. Bláznivé, čo poviete? Ak máte radi medvede na kolesách, toto mestečko by ste mali cestou k moru určite pozrieť.

Ako v Imotski vznikla Mercedes mánia?

Tento fenomén má vcelku logické vysvetlenie. Kedysi pred desaťročiami mnohí obyvatelia z tejto oblasti jazdili za prácou do Nemecka. Domáci považovali za úspešného len toho, keď sa vrátil na vlastnom Mercedese. Kúpa auta najstaršej značky sveta bola automaticky vstupenkou k úspešným, známkou prestíže, bez ohľadu na to, ako starý a drahý, či ktorej triedy autiak bol, hlavne že to bol Mercedes. :) Keďže väčšina kupovala jazdenky, je tu najviac modelov zo 60. a 70. rokov. No ako ukazuje galéria, sú tam aj novšie kúsky. Turisticky je to však zaujímavé miesto práve pre tie young aj old timery, ktoré tu bežne jazdia ulicami, nielen počas zrazov.

Na víkendovej akcii ľudia z radnice položili základný kameň budúceho pamätníka, ktorý chcú dať postaviť z kameňa po vzore tu najobľúbenejšieho typu W115. Náklady sa jeho stavbu odhadujú na 450-tisíc kún, teda asi 60-tisíc eur. Vďaka darom vraj už majú polovicu sumy. Je celkom možné, že keď sa budúce leto vyberiete do Chorvátska na dovču, pamätník tam už bude stáť. Mal by vyzerať ako ukazuje obrázok nižšie.

zdroj foto: mercedes-benz.com, chroatia-times.com, jutarnji.hr, reuters.com