Lancia Pu+Ra Zero nie je koncept v pravom slova zmysle. Pripomína obelisk a niekto by si ho kľudne mohol spliesť s neobvyklou počítačovou myškou. Automobilka v každom prípade hovorí o akomsi trojrozmernom manifeste, v ktorom by sme mali vidieť hneď všetky tri chystané nové modely.

Ak v novom umeleckom pokuse nič nevidíte, nič si z toho nerobte, sme na tom podobne. Dá sa ale súhlasiť s tým, že napríklad najmenší Ypsilon stelesňujú zadné kruhové svetlá i s nápisom LANCIA medzi nimi, pričom podľa Lancie je to odkaz na pôvodný Stratos.

Inšpirácia minulosťou

Pu+Ra je skratka z anglického Pure and Radical, teda čistý a radikálny. Má to byť meno nového štylistického smeru, pričom exteriéroví dizajnéri sa mali nechať inšpirovať „zmyselnými tvarmi vozidiel Aurelia a Flaminia“, zatiaľ čo ich kolegovia pracujúci na interiéroch mali pre zmenu poškuľovať po „ikonách minulosti, ako je Gamma, Thema a Flavia“.

Čo z toho bude skutočne realitou, asi nemá zmysel hádať a radšej si urobíme názor, až keď nové modely postupne dorazia na trh. Prvá nová Lancia Ypsilon dorazí už v roku 2024, po nej nastúpi Delta a tretím autom v poradí (v roku 2028) má byť vlajková loď momentálne bez oficiálne potvrdeného mena.

Hovorí sa, že by malo ísť o crossover, respektíve SUV Aurelia, ak by sa však aj meno či koncepcia zmenilo, môžete si byť istí, že pôjde určite už len elektromobil. Pokiaľ ide o nové logo, Lancia hovorí, že je inšpirované predovšetkým znakom z roku 1957, ktorý bol prvýkrát predstavený na modeli Flaminia.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

zdroj: Lancia, Stellantis