Lancia Ypsilon sa od roku 2011 predáva prakticky bez nejakých radikálnych zmien. Pár faceliftov, obmena motorov, ale to je asi tak všetko. V základe je stále rovnaká. Na obľube jej to ale neuberá, práve naopak. Taliani si ju stále kupujú a vďaka 40 991 registráciám je to najpredávanejší malý automobil za rok 2022 na talianskom trhu. Neuveriteľné.

Druhý najpredávanejší automobil v Taliansku

To ale nie je všetko. Je to tiež druhý najpredávanejší automobil v krajine a má trhový podiel až 15,3 %. V porovnaní s rokom 2021 je to nárast o 1,2 %. Ako značka Lancia má na domácom trhu podiel 3,1 %, čo je tiež medziročný nárast o 0,1 %. A to stále hovoríme o automobilke, ktorá má v ponuke jeden jediný model, prakticky zastaralý a nepredáva ho na iných trhoch.

Lancia Ypsilon preto určite nekončí, otázkou ale bude, čo sa stane v roku 2024. Mala by ju totiž nahradiť nová generácia, pravdepodobne už len na baterky a tým pádom i s vyššou cenou. Udrží sa súčasné auto ešte nejaký čas vo výrobe? To asi bude záležať aj na schválenej podobe emisnej normny Euro 7, Taliani sa však malej Lancie evidentne vzdať nechcú.

Zdroj: Lancia