Keď budete cestovať  autom na východ od SR, dávajte si pozor! Majú iný štýl šoférovania. Podstatne viac pozerajte do spätných zrkadiel. Domáci sú schopní predbiehať vždy a všade. Aj tam, kde je to nemožné...

To čo vidíte vo videu je zázrak. Pri nehode nik na mieste nezomrel. Či po prevoze do nemocnice niektorí zo štyroch aktérov nepodľahol na následky zranení známe zatiaľ nie je. Na Slovensku sa ako obeť dopravnej nehody berie úmrtie, ktoré má priamu súvislosť s dopravnou nehodou a maximálne do 24 hodín od tejto udalosti. Chalani a jedna baba si trvalé následky iste odnesú, minimálne tie psychické určite.

Zázrakom prežili

Dopravná nehoda sa stala v Leningradskej oblasti, v Rusku 6.8.2016. Vodič Lady 2110 sa rozhodol predbiehať. Síce na rovnom a prehľadnom úseku, ale nemal dostatočnú rýchlosť ukončiť manéver včas a asi ani rozhľad. Rozhodol sa to risknúť. A v tomto prípade risk nebol zisk. Medzi dve autá by sa aj zmestil, keby nespanikáril. Lada bez ABS však zablokovala hlavne zadné kolesá, čo nevyhnutne poslalo auto do pretáčavého šmyku a problém bol na svete. Neovládateľne vrazil do protiidúceho GazElle. A to tým najhorším spôsobom. Bočne, kde je konštrukcia karosérie najmenej vybavená deformačnými zónami. Mali ale šťastie, že náraz nesmeroval na kabínu, ale na motorovú časť. Z tej následne vyleteli traja muži a jedna žena. Nik nemal bezpečnostné pásy. Povypadávali na cestu a dokonca i pred auto, ktoré celú udalosť nasnímalo. To jedného z nich dokonca prešlo. Od prichadzajúceho auta sa letiace telá ešte odrazili mimo cesty. Ak teda máte dostatočne silný žalúdok: