Duster vie ponúknuť v každodennom živote veľa. V redakcii sme si ho obľúbili a novej generácii držíme prsty.

Rozsiahla modernizácia úspešného typu

Dusterov predali za sedem rokov viac ako milión a je čas na markantný facelift. Platforma ostala pôvodná, celok je však kompletne iný. Dizajn vychádza z predchodcu, ale evolučne je o level vyššie. Nová predná aj zadná časť spôsobili výraznejšiu optickú šírku. Na dobrodružnú povahu odkazujú strešné lyžiny a spodné kryty nárazníkov. Konštruktéri sľubujú prepracovaný pohon 4x4 a dušujú sa, že prechodnosť terénom neutrpí. Paletu motorov zatiaľ nezverejnili, no veľké prekvapenia tu nečakáme. Celkom iste bude kopírovať menšie typy áut sesterského Renaultu.

Dacia Duster

Nový Duster po boku starších bratov.

Od základov nový interiér

Interiér prekopali od základu. Dacie nikdy nevynikali kvalitou interiéru, však tomu odpovedala aj cena. S príchodom Dustera 2 by to mohli zmeniť. Ľudia z Dacie tvrdia, že vnútri vznikol luxusnejší a ergonomickejší priestor. Displej s navigáciou MediaNav konečne umiestnili vyššie. V podobnom duchu sa nesú aj sedadlá. Ponúknu vyšší komfort a kvalitu.

Dacia Duster

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Moderné prvky výbavy 

Dacia zaraďuje do ponuky s príchodom Dustera II. generácie aj nové prvky, ktoré doteraz neponúkla. Už aj v lacnom a prístupnom aute budete môcť mať automatické svetlá, bezkľúčové otváranie, kameru s multi-view pohľadom a varovanie pred objektom v slepom uhle.

Dacia si od novinky sľubuje rast popularity značky a prehĺbenie úspešnosti. My v redakcii máme k Duster-u kladný vzťah a považujeme ho za solídne a praktické auto, novinka jeho ideológiu ešte viac prehlbuje. Ako to nepokazia zbytočne vyššou cenou ako u predchodcu, úspech má toto ozaj všestranné ľudové auto zaručený.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Zdroj: Dacia press