Ferrari sa má stať samostatnou firmou bez vplyvu koncernu FCA. Najúspešnejšia spoločnosť koncernu tak pôjde na vlastnú päsť, ale pravdepodobne s rovnakým vedením.

Špekulácie o odstúpení Felisu sú známe už od júla, ale Taliani správu oficiálne nepotvrdili. Felisa bude aj po odchode z pozície generálneho manažéra naďalej pracovať pre Ferrari ako poradca. Podľa Automotive News Europe vedenie firmy v súčasnosti rozhoduje o nástupcovi. Podľa interných informácii to má byť práve Marchionne. 


Ferrari sa má stať samostatnou firmou bez vplyvu koncernu FCA. Najúspešnejšia spoločnosť koncernu tak pôjde na vlastnú päsť, ale pravdepodobne s rovnakým vedením. Marchionne je predsedom predstavenstva od minulého roku, keď rezignoval Luca di Montezemolo. Marchionne sľubuje pod jeho vedením navýšiť produkciu z 7 000 kusov ročne na 10 000 kusov ročne. Práve Luca di Montezemolo zaviedol limit 7 000 kusov ročne, aby zachoval exkluzivitu značky, ktorú nemôže mať každý. Značka so vzpínajúcim sa koňom pod Marchionneho vedením tak príde o časť svojej exkluzivity.


Ak sa stane Marchionne generálnym manažérom Ferrari, svoj vplyv v značke ešte zvýši.

Zdroj: autonews