Prvotné informácie naznačovali, že za pozastavením stojí vysoký dopyt po novom type 650S. Áno, novinka zaznamenala veľký úspech. No s jej príchodom prestala existencia 12C dávať hlbší zmysel. McLaren sa teda chce definitívne a naplno sústrediť na 650S Coupe a Spider. Podľa jeho slov má toľko objednávok, že ich uspokojenie mu zaberie pol roka.

Vďaka definitívnemu zastaveniu výroby 12C sa McLaren bude môcť naplno venovať produkcii typu 650S. Novinka totiž zaznamenala pomerne veľký úspech a výrobca eviduje veľa objednávok.

MP4-12C existoval vo verziách kupé a roadster.

Automobilka oznámila koniec výroby netradičným spôsobom. Aktuálnym majiteľom rozoslala list, v ktorom ich informuje o tom, že výroba tohto typu končí a oni budú môcť v júni získať niektoré technologické vylepšenia. Ide napríklad o aerodynamickú brzdu alebo Drag Reduction System (DRS). Balík vylepšení bude obsahovať aj zmeny informačného systému, ktorý funguje prostredníctvom operačného systému Android.

Pripomeňme si, že McLaren MP4-12C prišiel na trh v roku 2011. V podstate išlo o prvý typ v rámci obnovenej výroby cestných automobilov spoločnosti. Výroba prebiehala v britskej továrni v meste Woking. Mnohí považujú typ 650S za facelift odchádzajúceho 12C, ktorý má však iné meno.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Cygnetov sa ročne predali stovky. Koniec výroby sa nepáči Toyote