V súčasnosti ceny Mercedesu E-kabrio začínajú na približne troch tisícoch za zúbožený kus. Za skvelý stav zaplatíte i 4x viac. Je to ideálny tip na youngtimera, ktorý na cene viac nepadne. 
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Štvormiestne kabrio predstavili v roku 1991

Sedan a kombi nie sú z pohľadu nadšencov až také zaujímavé. Skutočný fanúšik značky vyhľadáva coupe (C124) a ešte väčší fajnšmeker siahne po kabriolete (A124). Práve posledný menovaný oslavuje tohto roku 25 rokov. Výročie je preto ideálna príležitosť si v skratke predstaviť tento fantastický kus techniky. Štvormiestne kabrio prvýkrát predstavili v roku 1991 (prvá 124-ka sa objavila v 1984) na Autosálone vo Frankfurte, presne 20 rokov po poslednom štvormiestnom cabriu Mercedes 280 SE. Medzi tým automobilka neponúkala žiadne iné kabrio. Bez strechy boli len dvojmiestne roadstre. Cabrio prešlo rovnako faceliftom ako ostatné verzie. Na pohľad je iná predná kapota, inak tvarované kufrové veko, nárazníky, predné a zadné svetlá. Všetko je ale zameniteľné, pri kúpe 124ky si dávajte pozor, čo vlastne kupujete. Samozrejme, pri aute za tisícku to je v podstate jedno, ale pri aute za 10 litrov hľadajte fakt len originál.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Mercedes E Cabrio ostal vo výrobe 6 rokov. Posledný kus zišiel z výrobnej linky v roku 1997. Spolu ich vyrobili 33 952 kusov, z toho 15 380 štvorvalcov, zvyšných 18 572 bolo šesťvalcov. A to vrátane raritnej verzie E36 AMG! Tých bolo len 68 kusov, z toho 14 s volantom na pravej strane. Paleta motorov bola dostatočne rozsiahla, ale zahŕňala iba zážihové jednotky. Klepot a "smrad" dízlaka z tej doby sa predsa k takému autu nehodili. Malé štvorvalce poskytovali od 100 kW, veľké 6 valce končili pri 165 kW. E36 AMG mala rovných 200 kW. Prevodovky boli k dispozícii podľa motorizácie a roku výroby buď manuálne, alebo automatické so štyrmi, alebo piatimi rýchlostnými stupňami.  Mercedes v roku 1997 v rámci zmien označení prešiel pri coupe a cabrio na označenie CLK. V roku 2009 sa ale opäť vrátili k označeniu E-klasse. Ak máte radi autá z 90-tých rokov, pozrite si dobové video, v ktorom sú demonštrované technické prvky, ktoré sa využívali v kabriolete od Mercedesu.

Zdroj: CC