McLaren F1

Mr. Bean už predal McLaren F1, auto zostáva vo Veľkej Británii

McLaren F1 Rowan Atkinsona má už nového majiteľa. Vieme, že supercar zostáva vo Veľkej Británii a suma, ktorú za auto kupec zaplatil je jedna z najvyšších na ostrovoch.

Najazdených len 66 000 km

Najprv sa zdalo, že o auto nie je veľký záujem. Atkinsona videli, ako s McLarenom F1 vozí v Londýne. Mr. Bean ale nemal supercar ako garážovú kráľovnú, jazdil s ním na dovolenky, či rôzne stretnutia majiteľov, alebo fanúšikov značky. S autom, ktoré poháňa 6,1 litrový atmosférický V12 s výkonom 627 k, zrýchli na stovku za 3,2 s a má topspeed 386 km/h, komik najazdil len 66 000 km a predával ho prostredníctvom aukčnej spoločnosti Taylor and Crawley.

McLaren F1

Sumu, za ktorú kupec McLaren F1 kúpil nezverejnili, ale je jedna z najvyšších na ostrovoch

David Clark, šéf spoločnosti Taylor and Crawley, potvrdil, že McLaren F1 predali: „Každý je týmto obchodom potešený. O auto bol záujem z celého sveta a teraz išlo k britskému kupcovi, ktorý ho bude využívať rovnako ako Rowan.“ A pokračoval: „Je to jedna z najvyšších  súm, za akú sa kedy predalo auto vo Veľkej Británii. Rowana to teší, ale možno je aj trochu smutný, že s autom najazdil len 40 000 míľ.“ Clark nepovedal, koľko nový majiteľ za McLaren F1 zaplatil, neprezradil ani jeho meno.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov