Tesla Motors zatiaľ vyrába samotné elektromobily len v Kalifornii.

V prvom rade asi najväčším ťahúňom budúceho roka by mal byť príchod nového typu, ktorým bude Tesla 3. Lacný elektromobil údajne osloví masy. Jeho cena by mala štartovať na sume 35 tisíc dolárov (31 256 €). Do predaja ho chce automobilka uviesť v druhej polovici roka 2015. Či sa tak stane, je otázne. Prvým dátumom jeho existencie bol už rok 2013. Hlavným súperom bude BMW radu 3 alebo Mercedes triedy C.

Tesla navyše plánuje zmeniť spôsob predaja svojich áut. Kým teraz každý vyrobený elektromobil predáva priamo zákazníkovi, v budúcnosti plánuje vybudovať sieť dílerov a teda štandardných showroomov. Dôvodom na tento krok je pravdepodobne fakt, že niektoré svetové krajiny automobilke daný predaj neumožňujú. Dobrý príkladom je Rusko. O prvej Tesle v danej krajine a o jej ceste tam sme vás informovali pred niekoľkými mesiacmi.

Tesla Motors chce už o 10 rokov vyrábať milióny elektromobilov ročne. V roku 2014 má podľa vlastných čísel na konte približne 33 tisíc kusov. Nárast bude musieť byť obrovský.

Elon Musk nemal odvážne vyjadrenia po prvýkrát.

Ani 50% zvýšenie predajov však na dosiahnutie „miliónov“ stačiť nebude. Rast musí nevyhnutne pokračovať. Ako? To zatiaľ Elon Musk neodhalil. V roku 2020 však plánuje dosiahnuť ročnú produkciu pol milióna kusov elektromobilov. O päť rokov neskôr už údajne pôjde o milióny. Koľko ich bude, je taktiež neznáme.

Na overenie pravdivosti týchto tvrdení si ešte budeme musieť počkať. Zatiaľ sa môžeme pripraviť na „malú“ Teslu, ktorá príde asi najskôr.

Zdroj: freep.com

Prečítajte si aj: Postaví Tesla továreň na Slovensku? Jedného dňa možno áno