42 ročný podnikateľ pochádza z juhoafrickej Pretórie.

Nehovorilo sa však len o predajoch. Musk verejnosť šokoval vyjadrením, v ktorom označil vodíkové palivové články za nezmysel (bullshit). Podľa jeho slov je tento pohon vhodný pre rakety. Automobilky, ktoré sa snažia preraziť cestu alternatívneho pohonu týmto smerom, si takto len zvyšujú marketingové aktivity. Návšteva sa, samozrejme, netočila len okolo ohovárania iného ako elektrického pohonu.

Musk Nemcom oznámil, že poveril tím najlepších inžinierov, aby pre jeho elektromobily pripravili paket Autobahn-tuning, ktorý bude zdarma dostupný pre všetky už existujúce a aj nové Modely S. Jeho najväčšou výhodou by mali byť vylepšené jazdné vlastnosti vo vysokých rýchlostiach. Bližšie informácie však neprezradil.

Elon Musk nemá problém povedať pravdu tak, ako ju cíti, resp. potrebuje povedať. Pohonom budúcnosti je podľa jeho slov elektrina a ostatné nemajú šancu.

Tesla Motors nie je jeho jedinou úspešnou firmou. Musk stál aj pri zrode PayPalu.

Majiteľ značky Tesla rovnako Nemcov ubezpečil, že do konca roka 2014 bude v ich krajine 40 až 50 dobíjacích staníc. Medzi sebou budú vzdialené maximálne 200 kilometrov. Tesla navyše plánuje veľké investície do rozširovania servisných miest.

Slová Elona Muska si v origináli môžete vypočuť v nasledujúcom videu. Ak nerozumiete po nemecky, tak si video pokojne posuňte na 16. minútu a 10. sekundu.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Musk chce z nefunkčného Bondovho Lotusu Esprit urobiť elektromobil