Slovensko má záujem pritiahnuť veľkú investíciu, ktorá by mohla priniesť tisícky miest. Podľa Hudáka ministerstvo zvažuje daňové úľavy, aby dokázalo zaujať investora oproti iným krajinám. Hudák však nechcel špecifikovať, s ktorou automobilkou prebiehajú rokovania. "Bola to jedna zo žiadostí investora, aby sa nespomínalo meno firmy a konkrétne aspekty investície," dodáva budúci minister.

"Ide o veľkú, potenciálnu investíciu, kde je Slovensko v malej skupine krajín vo finálnej fáze. Nemôžem však povedať, že sme dali nejakú finálnu ponuku, pretože rozhovory, negociácie bežia na dennej báze. Je to veľmi intenzívny proces, ktorý sa týka skoro všetkých rezortov v rámci Slovenska, od životného prostredia, vnútra cez hospodárstvo, financie, atď. Rozhodnutie by malo však byť urobené z hľadiska investora v nasledujúcich dvoch - troch mesiacoch. Verím, že z toho vyjdeme víťazne," vyjadril sa Hudák pre RTVS.

Hovorí sa o Land Roveri

Slovensko má záujem pritiahnuť veľkú investíciu, ktorá by mohla priniesť tisícky miest. Podľa Hudáka ministerstvo zvažuje daňové úľavy, aby zaujalo investora oproti iným krajinám. Hudák však nechcel špecifikovať, ktorá nová automobilka by mohla prísť. "Bola to jedna zo žiadostí investora, aby sa nespomínalo meno firmy a konkrétne aspekty investície," dodáva budúci minister. Podľa informácii z minulého mesiaca ide o automobilku Land Rover a Slovensko súperí o investíciu s Poľskom a Českom. Land Rover chce údajne postaviť montážnu linku, ale aj haly pre výrobu súčiastok a školiace stredisko. Priamo v závode by si mohlo nájsť prácu šesť až osem tisíc ľudí a ďalšie tisícky miest by vznikli nepriamo u dodávateľov.

Zdroj: RTVS, hnonline