Naj rok historicky Toyota u nás zavŕšila decembrom 2022, keď s 877 novými registráciami získala dokonca druhú priečku v predajnosti nových áut. To zodpovedá trhovému podielu 12,6 %. Náš automobilový trh pritom vlani narástol len o 3 %, Toyota však stúpla až o 37 %.

Tretie miesto v poradí značiek a prekročenie hranice 10 % trhového podielu je potvrdením obľúbenosti vozidiel značky Toyota na Slovensku. Ponuku modelov sme v roku 2022 doplnili až o dve vozidlá kategórie crossover: Yaris Cross a Corolla Cross, ktoré sa podľa očakávania okamžite zaradili medzi najobľúbenejšie modely Toyota.“ hovorí generálny riaditeľ slovenského zastúpenia Toyota a Lexus Milan Kočka.

Rok 2022 bol v znamení nedostatku vozidiel a my sme dokázali odovzdať zákazníkom o 2 500 vozidiel viac ako v predchádzajúcom roku. Napriek tomu sme neboli schopní uspokojiť všetkých a skutočný záujem, hlavne firemných zákazníkov. Ten bol omnoho vyšší ako naše kvóty v roku 2022.“

Toyota je na našom trhu 30 rokov

Rok 2023 je pre slovenské zastúpenie Toyoty a Lexus jubilejný. Oslavujú 30 rokov priamej prítomnosti u nás. Ako jedna z mála značiek ponúka na našom trhu všetky typy alternatívnych pohonov, od plne hybridných cez plug-in hybridné modely až po batériové a vodíkové elektromobily. Tento rok predstavia modernizovaný najpredávanejší model sveta Toyota Corolla s 5. generáciou hybridného pohonu, úplne novú generáciu legendárneho modelu Prius vo verzii plug-in hybrid a úplne novú generáciu revolučného modelu Toyota C-HR.

Aj Lexusu sa vlani vcelku darilo

Rok 2022 bol na slovenskom trhu úspešný aj pre Lexus. V roku 2021 si Lexus kúpilo 244 klientov. Minulý rok to bolo 401 áut, čo je až 64 % nárast. Úspech zaznamenal hlavne nový model NX a nedávno predstavená nová generácia najúspešnejšieho prémiového SUV na svete modelu Lexus RX, na ktoré začal predpredaj v treťom kvartáli 2022.

zdroj: Toyota News