Spolu postavili rovných 351 kusov 2000GT. Rarita, ako sa patrí!
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

S hodnotením motoristického magazínu Road & Track z roku 1967 v tej dobe museli súhlasiť všetci. „Auto je jedno z najvzrušujúcejších, aké sme kedy jazdili“ a porovnávali ho s modlami tej doby, ako napr. Porsche 911. Je nepochybné, že pri dizajne sa nechali inšpirovať najkrajším autom všetkých čias – Jaguarom E-Type. V mojich očiach dizajn posunuli ešte trochu ďalej, vďaka predným vyklápacím svetlám - mrkačkám. Auto ako také je extrémne nízke. Po najvyšší bod strechy meria od zeme len 116 cm! V roku 1969 prešlo auto malými úpravami. Zmenili najmä svetlá a smerovky.

Technika na tú dobu? Jedným slovom bomba. Objem 2 litre, šesť valcov, 5-kvaltová prevodovka. Motor dával výkon 110 kW (150 koní) a bol pôvodom z vtedajšej Toyota Crowne. Ale pozor. Vyrobili aj 9 kusov s motorom 2,3 s rozvodom SOHC. Slabší motor dokázal upaľovať rýchlosťou 220 km/h a priemerne dokázal jazdiť len za zhruba 7,5 litra.

Spolu postavili 351 kusov 2000GT. Z toho 233 kusov MF10, 109 MF10L a 9 kusov MF12L.

Zahralo si aj v "bondovke"

Do pamäte starších, alebo milovníkov filmov, sa toto auto vrylo vďaka filmu James Bond – You Only Live Twice, ktorý sa odohrával v Japonsku. Lenže vo filme bola dokonca otvorená verzia. Vyrobili len 2ks!!! Áno, čítate správne. Nižšie si môžete pozrieť ukážku z filmu, kde túto krásavicu šoféruje Bondovo dievča, herečka Akiko Wakabayashi. Aby toho nebolo málo, pozrite si tiež, ako vyzerá jeden z otvorených modelov dnes v poslednom videu. Je priam neuveriteľné, že sa tento kus dochoval v tak krásnom stave. Mnoho filmových áut má oveľa horší osud.

Cena, z ktorej sa vám zatočí hlava

Pýtate sa, koľko vlastne tento krásavec stojí? Odpoveď? Cena je bežne zhruba 800 tisíc dolárov, ale nie je to nič výnimočné, ak v inzeráte stojí suma viac ako 1 milión! Nie, srandu si nerobím! Kus, ktorý môžete obdivovať na fotkách, pred 3 rokmi predali za 1,16 milióna dolárov.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

James Bond - You Only Live Twice a Toyota 2000 GT