Najhoršie autá

BMW X4

Podľa redaktorov Autocaru je toto jediné vozidlo, pri ktorom vyzerá BMW X6 atraktívne. Osobne by som to videl presne opačne. X4-ke tiež vyčítajú, že ide o nepraktickú a predraženú X3-ku. To isté však môžeme povedať aj o dvojici X6/X5. Pritom autá s karosériou CUV majú u zákazníkov obrovský úspech. Logiku v tom nehľadajte. Náš test BMW X4 nájdete tu.

Najhoršie autá

DS 4

Značka DS sa dočkala marketingového odčlenenia od Citroenu. V útrobách karosérie sa však skrýva technika ľudovej značky a to sa britským novinárom nepáči. Typ DS 4 má na danú cenu údajne príliš veľa prešľapov.

Najhoršie autá

Fiat 500L

Nápad vziať vydarený vzhľad malej retro päťstovky a dať ho na rodinné auto je výborný, alebo nie? Výsledok je rozporuplný...

Najhoršie autá

Nissan Micra

Podľa členov Autocaru je nepochopiteľné, ako mohli manažéri Nissanu toto auto odsúhlasiť do výroby. Doslova tvrdia, že auto je „neradostné“.

Najhoršie autá

Opel Adam

Nekonečná možnosť individualizácie je podľa Britov super. No iba v prípade, že ide o slušné vozidlo a podľa nich tým Adam nie je. Osobne by som toto auto do zoznamu nezaradil, teda aspoň po skúsenosti s verziou S, ktorá bola viac než len slušná. Náš test Opel Adam S nájdete tu.

Najhoršie autá

Toyota Avensis

„Toyote môžete odpustiť zvláštny vzhľad, nedokonalú ergonómiu a posed, ktorý má ďaleko od ideálneho, no neexistuje výhovorka, ktorá by ospravedlnila, že rodinné auto je tak neinšpiratívne pri jazde.“ Takto to vidia Briti a podobný názor máme na auto aj v našej redakcii. No svetlou stránkou auta je vysoká spoľahlivosť. Test jazdenky Toyota Avensis T27 nájdete tu.

Najhoršie autá

Mini Paceman

Zoberte jedno z najoriginálnejších a najštýlovejších áut na trhu (Mini Cooper). Spravte z neho SUV a potom mu odoberte dvojicu dverí. Tak to je Mini Paceman. Podľa Britov je to absolútny nezmysel a ešte k tomu škaredý. Tu sa za našu redakciu jednoznačne zhodneme.

V originálnom zozname figurujú aj autá ako Proton Gen 2, Mitsubishi Mirage, Ford EcoSport, ktoré však na Slovensku nie sú v predaji.

Zdroj: autocar