Ghost sedan a jeho dvanásťvalec majú výkon 414 kW (555 k). Kupé bude mať 447 kW (600k).

Ghost sedan a jeho dvanásťvalec majú výkon 414 kW (555 k). Kupé bude mať 447 kW (600k).

Automobilka plánuje do svojej ponuky zaradiť nové kupé, ktoré bude mať najbližšie asi k modelu Ghost. Bude však menšie a ľahšie. Luxus a prestíž ostanú aj napriek vysokému výkonu zachované.

Kupé s jednou dvojicou dverí bude dlhé 5200 mm. To je o 200 mm menej, ako má Ghost. Novinka bude mať nižšiu líniu strechy, menšiu svetlú výšku a menší rázvor náprav. Ghost Coupé bude so svojou hmotnosťou 2300 kg ľahší o približne 135 kg v porovnaní s aktuálnou limuzínou.

Rolls-Royce vytrvalo neprijíma downsizing. Kupé preto dostane preplňovaný motor V12, ktorý už mnohí posielajú do histórie.
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h by malo prebehnúť za menej ako 4,7 sekundy.

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h by malo prebehnúť za menej ako 4,7 sekundy.

Teraz poďme k tomu najpodstatnejšiemu, k výkonu. Podľa dostupných informácií pôjde pod kapotu preplňovaný vidlicový 6,6 litrový dvanásťvalec. Práve pohonná jednotka bude pochádzať z limuzíny Ghost. Najrýchlejší Rolls-Royce bude disponovať výkonom 441 kW (600 k), ktorý poputuje na zadné kolesá prostredníctvom osemstupňovej automatickej prevodovky ZF.

Nižšia hmotnosť, menšie rozmery a preplňovaný dvanásťvalec majú pre kupé zaručiť športovú náladu. Dojem môže pokaziť limitovaná maximálna rýchlosť 250 km/h, ale jazdné vlastnosti a akcelerácia by mali byť vynikajúce.

Verejnosť zatiaľ nepozná ani oficiálny názov. Spojenie Ghost Coupé asi nebude to pravé. Vieme však to, že výrobca predstaví koncept na budúcoročnom autosalóne v Ženeve. Výroba odštartuje počas budúceho leta a prvé exempláre zaparkujú v garážach majiteľov už počas budúcoročnej jesene. Cena vraj začína na hodnote 230 000 libier (293 000€).

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj o koncepte Rolls-Royce Ghost Six Senses.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov