O prichádzajúcej 2. generácii už niečo málo vieme. Spoluprácu so Subaru predĺžili a tak okrem GR86 príde aj typ BRZ. Pod kapotou by sa mal namiesto 2,0 l atmosféry nachádzať preplňovaný 2,4-litrový boxer motor zo Subaru Ascent s výkonom 260 koní, čo by bola vítaná zmena. Aj keď je GT86 veľmi zábavná zadokolka a užijete si s ňou hlavne v malých rýchlostiach, pri vyššom tempe cítiť nedostatok výkonu. Okrem toho by mali GT86/BRZ prejsť na platformu Toyoty, TNGA. 

Gazoo Racing sa nesie na vlne úspechu

Keďže tím Toyota Gazoo Racing (GR) zažíva s Yarisom WRC veľký úspech v rally, automobilka sa to rozhodla využiť. Stále viac a viac sa tak objavujú písmenká GR. Začalo to s Yarisom GRMN, potom po 17 rokoch prišla GR Supra, pred nedávnom predstavili rally auto na cesty, GR Yaris, a nasledovať by mala 2. generácia 86. To znamená, že už by sme nemali GT86, ale GR86. 


Toyota a Subaru plánujú zmeny aj v interiéri. Zvýšenie jeho kvality sa pokúsia dosiahnuť výberom lepších materiálov. Okrem nich pribudne aj množstvo novej technológie. Aj vďaka tomu by mala cena oproti prvej generácii stúpnuť, no vraj bude stále dostupnejšia ako napr. Audi TT.

Možný výzor GR86/BRZ podľa Autocar

Zdroj: autocar.co.uk