Aj sme z Mníchova zatiaľ nepočuli žiadne definitívne a oficiálne stanovisko, podľa viacerých zdrojov vývoj výkonnejšej verzie M2 skutočne prebieha. Dokazujú to nakoniec i spomínané fotky, podľa všetkého sa však na nové auto nemáme tešiť skôr ako v roku 2025. To by mohlo znamenať, že pravdepodobne príde už rovno s modernizáciou dvojkového kupé.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zadokolka a vyšší výkon

Najväčšou záhadou zostáva maximálny výkon. Len prípomíname, že sériová M2 má 460 koní a 550 Nm, pričom podľa najnovších zákulisných informácii by nové CS mohlo mať až 386 kW, teda 525 koní. To je slušný nárast o 65 koní, menej dobrou správou ale je, že podobne ako v prípade M3 a M4 CS, aj vylepšená M2 CS zrejme dostane len 8-stupňový automat, zatiaľ čo manuál ostane k dispozícii len pre základný model.

Dizajn je naopak o niečo predvídateľnejší. Vzadu by mal pribudnúť takzvaný „ducktail“, teda výrazný spojler integrovaný do veka batožinového priestoru, ale prepracované budú tiež nárazníky a mnohé ďalšie detaily. Otázna je potom tiež cena. Základná M2 začína u nás na čiastke 73 460 eur, nečakáme preto, že by BMW M2 CS mohlo stáť menej ako 80 tisíc eur.

Zdroj: bmwblog, Instagram Wilcoblok