Inšpirované prírodou

Dobre, priznávam, v súčasnosti spoločnostiam pomáhajú výkonné počítače, nadobudnutá know-how, medzifiremné partnerstvá atď. Zákonite je vývoj nových áut a technológií čím ďalej kratší. O to viac prekvapí a poteší, keď niekto v Lexuse venuje laku auta viac ako dekádu a pol. Na projekte pracovali vývojové centra v USA a Japonsku spolu s firmou VIAVI Solutions Inc. Inšpiráciu vzali z amazonského motýľa Morpho. Prvú verziu umeleckého diela predstavili na autosalóne v Ženeve 2017. Predprodukčný LC 500h potiahli 40 vrstvami, ktorých súčasťou boli nano štruktúry a drobné metalické čiastočky, pri voľnom pohľade neviditeľné.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Najväčší zážitok má byť naživo

Následne v Lexuse dolaďovali 8 mesiacov odtieň do dokonalosti. Vrstvy zredukovali na produkčných 7. Hlavnou devízou laku Structural Blue je to, že odrazí 100 % svetla, zatiaľ čo bežné lakovanie iba 40 %. Dosiahli to pridaním 300 miliárd pigmentových „vločiek“. Priložené fotky teda nereflektujú dokonalosť farby. Pri reálnom stretnutí s krásavcom naživo a slnečnom počasí sľubujú ľudia z Lexusu ozajstný zážitok.

Luxusný model kupé LC 500 a LC 500h je sám o sebe skvostom na kolesách. So špeci lakovaním pôjde o mimoriadne cenené auto. Dostanete ho len v edícii Structural Blue Edition s kontrastnými farbami interiéru, alcantarou, karbónovými doplnkami a 21-palcovými kovanými diskami. V budúcnosti cena vystrelí do nebies aj kvôli farbe. Navyše, závod v Motomachi vie nalakovať touto modrou iba dve karosérie denne! Cenu Lexus nezverejnil, nepôjde však o nič lacné. Aj kvôli prekliate dlhému vývoju...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zdroj: evo.co.uk