Nissan X-Trail predstavili verejnosti na otváracom ceremoniáli finále UEFA Champions League. Prečo práve tam? Lebo je to celosvetovo najvýznamnejšie športové podujatie, ktoré Nissan navyše sponzorsky podporuje.

Súčasťou základnej výbavy nových X-Trailov je aj prijímač digitálneho rádia. Po úprave ponúkne batožinový priestor objem 565 litrov (predtým 550 litrov).

V prednej časti nájdeme širšiu chladiacu masku v tvare písmena V. Nový dizajn má tiež predný nárazník, ktorý obsahuje lesklú čiernu časť. Modernizované svetlomety majú denné svietenie v tvare bumerangu. LED svetlá prvýkrát vybavili adaptívnym osvetlením. Hmlové svetlomety zmenili dizajn z okrúhleho na hranatý.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zadný nárazník má prepracovaný tvar, ktorý korešponduje so zadnými svetlami v LED prevedení. V opcii sú k dispozícii nové 17- a 18-palcové disky kolies a chrómová bočná lišta určená pre najvyššiu verziu výbavy TEKNA.

Zadné svetlá majú po novom všetky funkcie z LED.

K dispozícii je 6 starých farieb a 4 verzie perleťových farieb: oranžová, červená, modrá a tmavohnedá. V interiéri pribudol volant so zrezaním v spodnej časti. Po prvýkrát je k dispozícii aj funkcia integrovaného vykurovania.

Do základnej výbavy pribudol digitálny príjem autorádia.

Vyhrievanie sedadiel je možné objednať aj na zadné sedadlá. Vo výbave TEKNA je v sérii audiosystém BOSE. Súčasťou základnej výbavy je tiež prijímač digitálneho rádia. Po úprave ponúkne batožinový priestor objem 565 litrov (predtým 550 litrov).

Ponuka motorov zostáva aj po modernizácii rovnaká. Od roku 2000, kedy prišla na trh prvá verzia X-Trailu, predali viac ako 3,7 milióna kusov. Od príchodu III. generácie predali v Európe už približne 115-tisíc modelov a odbyt stúpa. Modernizovaný X-Trail príde do predaja v auguste 2017, na najvýraznejšiu novinku poloautonómneho režimu jazdy ProPILOT si musíme počkať do budúceho roka.