Zábavný roadster musí ustúpiť

Dôvod je logický, aj keď pre petrolheadov veľmi smutný. Veľká popularita SUV áut medzi bežnými „konzumentmi“ posúva auta typu S2000 na druhú, možno až tretiu koľaj. Potvrdzuje to Hayato Mori pre AutoGuide, produktový manažér Honda Canada. Malý roadster poskytuje množstvo zábavy, je však nepraktický a chýba mu punc auta, ktoré dokáže „prejsť všetkým“, ako v prípade módnych SUV/Crossoverov (niekedy len naoko). Vývoj stojí veľa a bežní zákazníci jednoducho nie sú ochotní dielo na kolesách zaplatiť.

Automobilky vyvíjajú také autá, aké si žiada trh, čo je aj logické. Ľudia kupujú SUV.

SUV a Crossovery vládnu

Z článku možno cítite aj čiastočný smútok a možno mierne subjektívne znechutenie, ktorého sa tak ľahko nezbavím. Trh áut je však nekompromisný a „zabíja“ starších velikánov. Dobré a funkčné SUV mám veľmi rád, tie si to zaslúžia. Ak však tento trend bude pokračovať, prídeme o skvelé autá, na ktoré už budeme len v dobrom spomínať. Výrobcovia vývoj upriamia na segmenty, ktoré predávajú. Navyše, niektoré kvázi SUV svojim oplastovaním a optickým zvýšením nezabezpečujú ani lepšiu priechodnosť „terénom“ a často neponúkajú ani pohon 4x4. Chute zákazníkov sú však jasné.

Ak chcete auto pre zábavu, môžete u Hondy pozornosť upriamiť na Civic Type-R. Dokáže však ultrarýchla predokolka nahradiť malý pretáčavý roadster s vetrom vo vlasoch? Ide o iné svety a s odlišnou filozofiou a zameraním. 

Zdroja foto: carscoops, Honda, autocar, autoguide