Výrazný facelift sa dotkne aj techniky

Mazda 6 nie je úplne nová, výrazne ju modernizovali, pričom zmenili aj techniku pod kapotou. V Ženeve vo svetovej premiére predstavia kombík a v európskej premiére sedan. Zo zmien spomeniem tvarmi a materiálmi nový interiér. Má byť kvalitnejší s prémiovými materiálmi a ozajstným japonským drevom. Zaujímavosťou u Mazdy 6 je, že od roku 2012 - čo facelift, to nový dizajn palubnej dosky. Zmenili tiež vzhľad prednej časti auta po vzore Mazdy CX-5 s agresívnejšími rysmi a minoritné zmeny nájdeme aj v zadnej časti. Dominujú jej nové svetlá s podobnou optikou, akú poznáme práve z konceptov značky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pod kapotou majú byť prepracované a silnejšie srdcia SkyActiv-G. O koľko stúpne výkon alebo krútiaci moment, popr. dynamické parametre, automobilka neuvádza. Podvozok má poskytnúť viac agility. Karoséria poskytne lepšiu aerodynamiku. Nezabudli ani na rozšírenie radu bezpečnostných systémov i-Activsense.

Bohatá výbava v základe. Koľko bude stáť?

Čo ale nás na Slovensku bude zaujímať, je cenník novinky. Zmenili rozloženie výbav. Najnižšia výbava Emotion už nie je v ponuke. „Dôvodom je prakticky nulový záujem zákazníkov o túto úroveň výbavy,“ vysvetľuje Radim Kubalák, marketingový manažér značky. „Pri Mazde6 Challenge, ktorá je teraz prvou ponúkanou verziou, došlo k veľkému obohateniu výbavy. Vozidlo tak má po novom napríklad LED diódové svetlomety, monitorovanie mŕtveho uhla, adaptívny tempomat alebo projekčný head-up displej už od prvého stupňa výbavy,“ dodáva Kubalák. Všetky varianty výbavy novej Mazdy6 tiež ponúkajú v štandarde navigačný systém bez príplatku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

„Za maximálnu výhodu pre zákazníka ale považujeme to, že pri novej Mazde6 ponúkame nový zážihový motor SKY-G 2,5 so systémom deaktivácie valcov v štyroch variantoch výbavy – Attraction, Revolution, Revolution TOP a samozrejme aj vo vrcholnej verzii TAKUMI. Pri predchádzajúcej verzii Mazdy6 sme tento motor – ktorý na Slovensku tvorí vyše 50 % predajov – ponúkali len vo verzii Revolution TOP. Teraz sme vyšli v ústrety zákazníkom, ktorí mali o túto pohonnú jednotku záujem aj v kombinácii s nižšími variantmi výbavy,“ hovorí Kubalák.

Nová Mazda6 bude na Slovensku začínať od 26 690 eur. Objednáte ju u  všetkých autorizovaných predajcov značky od 1. apríla 2018. Prvé zákaznícke autá dorazia v júli. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Príťažlivé koncepty nesmú chýbať

KAI Concept a Vision Coupe sú štúdie, na ktorých sme obdivovali dizajnové stvárnenie už pri minuloročných veľkých autosalónoch, nechýbajú ani v Ženeve. Kombinujú dynamické až agresívne tvary s čistými líniami a typickými zadnými svetlami konceptov značky. KODO dizajn rešpektuje dizajnovú filozofiu s mottom „menej je viac.“

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Technickú časť zastúpi nový revolučný motor SPCCI s kompresným zapaľovaním zmesi, kontrolovaným zapaľovacou sviečkou. Prináša výhody benzínových a dieselových motorov súčasnosti v jednom agregáte. Mazda už testuje prototypy v reálnej prevádzke a po prvýkrát ho sériovo nasadí v budúcej Mazde 3 v r.2019.

Zdroj a foto: Mazda, CarTalker