Zdvojené svetlá vpredu? Zdá sa, že áno

Zatiaľ sú k dispozícii len neoficiálne fotografie s kamuflážou, na ktorých mnoho detailov nie je vidieť. No azda prvou vecou, ktorú si všimnete, sú nepochybne výrazne nižšie umiestnené predné svetlomety, ktoré však nebudú jediné a pridajú sa k nim aj úzke LED pásiky, umiestnené pozdĺž okraja kapoty. Spolu so svetlometmi je aj mriežka chladiča umiestnená výrazne nižšie, ako sme zvyknutí. Tento luxusný sedan dostane úplne nové proporcie.

Predný previs sa predĺži, zmení sa tiež tvar bočného zasklenia, ktoré pripomína legendárne modely radu 7 a to model E32 a E38. Na fotografiách je tiež vidieť nové kľučky dverí v štýle nového elektrického crossoveru iX. Stále je však otázne, či tieto kľučky budú súčasťou všetkých verzií radu 7 alebo si tieto dizajnové prvky nechá BMW výhradne pre elektrickú verziu i7. Na zadnej časti vozidla je viditeľnou zmenou umiestnenie EČV, ktoré je oproti aktuálnej generácii umiestnené na nárazníku. Celkovo vzhľad pôsobí hranatejšie. 

Nové BMW radu 7

BMW radu 7 ako elektromobil

Azda najvýraznejšou zmenou bude vzhľad čisto elektrickej verzie o ktorej sa hovorí, že dostane označenie i7. Elektrické BMW radu 7 bude vybavené dvojicou elektromotorov s celkovým výkonom približne 400 kW (543 koní) a pohonom oboch náprav. Na jedno nabitie by nová i7 mala prejsť zhruba 500 kilometrov. Je pravdepodobné, že nová generácia radu 7 nebude debutovať až do roku 2022. Nová „sedmička“ bude nepochybne silným konkurentom tiež nadchádzajúcemu modelu Mercedesu EQS, čiže elektrickej verzii ikonickej triedy S, ktorú Mercedes pripravuje na rok 2021. 

Pozrite si náš test aktuálnej generácie BMW radu 7:

Zdroj: www.kolesa.ru

PÁČI SA VÁM NOVÝ VZHĽAD BMW RADU 7?
  • Áno, vyzerá super ( 25% )

     

  • Je v pohode ( 11% )

     

  • Nie ( 64% )

     

Odpovedalo 180 ľudí