Nový Volkswagen ID.5 bude postavený na rovnakej platforme MED spoločnosti Volkswagen Group rovnako ako všetky elektrické vozidlá značky. To zaručuje prístup k rovnakým pohonným jednotkám a batériám. Model sa má začať vyrábať v nemeckej továrni na výrobu elektrických automobilov VW, kde sa tiež vyrábajú modely ID.3 a ID.4. 

Výkon a dojazd

Rovnako ako Volkswagen ID.4 bude aj verzia ID.5 pravdepodobne vybavená elektromotorom s výkonom 150 kW (201 koní) namontovaným na zadnej náprave so 77 kWh batériou. Avšak vďaka aerodynamickejšiemu tvaru vozidla by sa jeho dojazd na jedno nabitie mohol zvýšiť na približne 500 kilometrov. V základnej verzii však bude pravdepodobne batéria s kapacitou 52 kWh a taktiež nižším výkonom. K dispozícii by mala byť aj najvýkonnejšia verzia GTX, ktorá dostane pohon dvoch elektromotorov, teda aj pohon oboch náprav. Tento model je k dispozícii aj v modeli ID.4 a ponúka výkon 225 kw (302 koní). 

Vzhľad

Dizajn modelu ID.5 je vo veľmi podobnom štýle ako model ID.4. V prednej časti sú LED svetlomety s takmer identickým nárazníkom. Interiér tiež nedostane výrazné zmeny a je pravdepodobné, že bude zdieľať rovnakú palubnú dosku s rovnakým 10-palcovým displejom. Kupujúci tiež dostanú najnovší head-up displej rozšírenej reality spoločnosti Volkswagen a nový systém hlasového ovládania „Hello ID“. Je tiež možné že kvôli kupé vzhľadu bude o niečo menej praktickejší. Ostrejší dizajn si zoberie priestor najmä z batožinového priestoru kvôli pravdepodobnej nižšej svetlej výšky zadných svetiel a viac „skosenej“ línie strechy. 

Volkswagen ID.5

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: autoexpress