Stále nevieme, ako bude nové Ferrari vyzerať. K dispozícii zatiaľ máme len rôzne počítačové podoby, ktoré nemusia mať s realitou nič spoločné.

Stále nevieme, ako bude nové Ferrari vyzerať. K dispozícii zatiaľ máme len rôzne počítačové podoby, ktoré nemusia mať s realitou nič spoločné.

Konkurent pre McLaren P1 má veľké plány napríklad na Nordschleife. Žiadne cestné auto ho zatiaľ nezdolalo s časom pod 7 minút. Ferrari tvrdí, že ich nový výtvor to dokáže. Má na to tie najlepšie predpoklady.

Celé šasi automobilka vyrobí z uhlíkových vlákien. Podvozok bude zakrytý kevlarom. Celková váha superauta bude len 1270 kg. Hybridný pohon pri tom váži 150 kg. Ferrari vyrobí 499 exemplárov, ktoré budú dostupné v troch farbách. Červená je samozrejmosť a ostatné zatiaľ nepoznáme.

Pod kapotou bude 6,3 litrový dvanásťvalec s výkonom 588 kW (800 k) pri 9200 otáčkach. Elektromotor dodá ďalších 110 kW (150 k). Bližšie nešpecifikovaný maximálny krútiaci moment bude vďaka elektromotoru dostupný už od 1000 otáčok. Šprint na 100 km/h prebehne za 3 sekundy a 200 km/h nové Ferrari dosiahne za 7 sekúnd. Maximálka predstavuje 370 km/h!

Nové Ferrari má pred sebou ťažkú úlohu. Musí byť dôstojným nástupcom pre takú legendu, akou je Enzo. Podarí sa mu to?
Ferrari plánuje vyrobiť len 499 kusov svojho nového superauta.

Ferrari plánuje vyrobiť len 499 kusov svojho nového superauta.

O brzdách toho síce veľa nevieme, no ich schopnosť zastaviť auto bude ohromná. Z rýchlosti 200 km/h nové Ferrari úplne zastaví na 115 metroch. Konštruktéri navyše pridali aktívne zadné krídlo a difúzor.

Každý interiér bude vyrobený presne na mieru každému zákazníkovi. Sedadlá budú pevné. Nastaviteľné budú iba pedále a volant. Cena nového Ferrari bude 1,2 milióna €.

V hre je niekoľko mien. Nové Ferrari možno dostane označenie F150, alebo F70, alebo Enzo II, prípadne nejaký úplne odlišný. Ako som už spomenul, nástupcu legendy spoznáme na autosalóne v Ženeve. Prví zákazníci sa ho dočkajú ešte v decembri tohto roku.

Zdroj: autoforum.cz

Prečítajte si aj: Ďaľšie detaily o Ferrari F70