Celková výška investícií do nových hál a najmodernejších technológií dosiahla viac ako 800 miliónov eur.

"Bratislavský závod VW SK patrí vďaka výrobe vozidiel najvyššej kvality medzi najvýznamnejšie závody koncernu Volkswagen. Umiestnenie kompletnej výroby novej generácie Porsche Cayenne do Bratislavy významne prispeje k perspektívnym a stabilným pracovným miestam," uviedol Ralf Sacht, predseda predstavenstva VW SK.

S príchodom novej generácie Porsche Cayenne rozšírili výrobu na tri segmenty. Pre vozidlo sa lisuje priamo v Bratislave 13 dielov, ktoré smerujú do novej karosárne. Tam sú pomocou približne 650 robotov spájané spolu s ďalšími dielmi do kompletnej karosérie. Novinkou je výroba podvozkov, ktorá je umiestnená v novopostavenej montážnej hale, kde sa vozidlo kompletizuje do finálnej podoby. Prvýkrát tak schádza Porsche Cayenne z linky bratislavského závodu na vlastných kolesách.

Celková výška investícií do nových výrobných hál a najmodernejších technológií dosiahla viac ako 800 miliónov eur. V bratislavskom závode sa od uvedenia modelu Porsche Cayenne na trh v roku 2002 zhotovovali predmontované lakované karosérie s vysokým podielom komponentov a tie boli na kompletizáciu exportované do závodu značky Porsche v Lipsku.

Nové produkty so sebou prinášajú aj zvýšené nároky na pracovnú silu. Od začiatku minulého roka prijal VW SK 1900 zamestnancov, ďalších 1000 plánuje zamestnať do konca roka 2017. To je ozaj veľký nápor a ďalšia veľká výzva na manažment fabriky, ktorou nedávno otriasol vôbec prvý štrajk zamestnancov.

Pre zhrnutie súčasnej produkcie bratislavský závod VW SK produkuje 6 modelov 5 rôznych koncernových značiek. Sú to Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Seat Mii a Škoda Citigo. Zároveň intenzívne pripravujú výrobu tretej generácie Volkswagen Touareg a úplne nového typu luxusného Audi Q8. Dokonca sa šušká, že by sa tu mohlo vyrábať aj ďalšie luxusno-športové SUV Lamborghini Urus.

Zdroj: Teraz