Nokian iLine predstavil nový dezén, eLine 2 s klasifikáciou AA a celoročný Nokian Watherproof, Continental - Conti Sport Contact 6, Dunlop nadviazal na úspešného predchodcu Sport Maxx RT 2, Hankook opäť nesklamal a predstavil Ventus Prime 3 K125. No a fanúšikov Michelinu poteší Pilot Sport 4. V UHP pneumatikách samozrejme nechýba ani Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 a GT Radial Sportactive. Viac o dezénoch a o vlastnostiach týchto noviniek si prečítajte nižšie.

Toto sú letné pneumatiky, novinky a koncepty pre letnú sezónu 2016

Pneumatiky Nokian iLine

Fínsky výrobca nesklamal ani tento rok. Nokian iLine sú bezpečné za akéhokoľvek počasia a jazdia ticho. Výhodou pre menšie a stredne veľké rodinné autá je spotreba. Nokian iLine ponúkajú prvotriednu palivovú účinnosť a sú priateľské voči životnému prostrediu. 

Pneumatiky sú spoľahlivé aj v extrémnejších podmienkach. Venturi drážky chránia pred rizikom aquaplaningu. Sú umiestnené medzi dezénovými blokmi, a tak urýchľujú odtok vody. Borovicový olej v kaučukovej zmesi zas zvyšuje celkovú odolnosť pneumatiky, spolu so silikou majú perfektnú priľnavosť za mokra. Olej znižuje teplotu kaučukovej zmesi počas trenia. Pneumatika vám teda vydrží dlhšie, optimalizuje spotrebu a minimalizuje škodlivé emisie. Silent Groove dizajn, zárezy na pozdĺžnych stenách rebier znižujú odpor vzduchu a spotrebu. Auto jazdí ticho, konštrukcia na stranách utlmuje zvuk.

iLine je nesporne výbornou voľbou pre motoristov, ktorí preferujú komfortnú jazdu a od pneumatík očakávajú spoľahlivosť. Nižšia potreba paliva zasa poteší vašu peňaženku. Pneumatiky iLine prichádzajú vo veľkostiach od 13 - 16 palcov. Mokrá vozovka predstavuje množstvo rizík, kvalitná pneumatika s dostatočnou šírkou a dezénom môže zachrániť život. Pneumatiky iLine majú DSI patentovaný indikátor bezpečnosti. Pripomenie Vám nebezpečenstvo aquaplaningu a zobrazí stav pneumatík. Symbol kvapky vody zmizne v okamihu, keď má pneumatika menej ako 4mm dezénu. Pneumatiky sú dostupné s rýchlostným indexom T(190km/h) a H(210km/h).

Pneumatiky iLine vyšli v porovnávacích testoch ADAC a Auto Bild perfektne. Kvalitu a spoľahlivosť pneumatík potvrdili aj samotní zákazníci, ktorí pneumatiky otestovali na vlastných vozidlách nezávisle od oficiálnych testov a označení Európskej únie.

Pneumatiky Hankook Ventus Prime 3 K125

Pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3 dizajnovo vychádzajú z úspešného a veľmi obľúbeného modelu Venus S1 Evo2 K117. S ohľadom na parametre štítkovania, pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3 majú pneumatiky na vode symbol A. Najlepšie možné hodnotenie.

Podobne ako predchádzajúce pneumatiky, Hankook má vynikajúce jazdné vlastnosti na suchej, ale aj mokrej vozovke. Bezpečnosť je na prvom mieste a Hankook má výbornú odolosť voči aquaplaningu. Poskytuje komfortnú jazdu s vysokým kilometrovým priebehom. Hankook testuje na vlastnej testovacej trati, ktorá je navrhnutá na testy na mokrom povrchu. Viac o týchto pneumatikách sa dozvieme počas roka z recenzií motoristov. Pneumatiky sú už v pradaji a sú ihneď dostupné.

Výhody pneumatík Hankook Ventus Prime 3 K125

●    nástupca úspešného dezénu
●    najvyššie hodnotenie priľnavosti
●    špeciálna inovatívna zmes
●    nízka hlučnosť
●    dobre vyvážená

Celoročné pneumatiky Nokian Weatherproof

Celoročné pneumatiky Nokian Weatherproof sú absolútnou novinkou pre európsky trh. Azda najväčší konkurent Michelin Cross Climate. Nokian Weatherproof kombinuje bezpečnosť, spoľahlivosť, stabilitu a istým ovladaním behom jazdy na letných pneumatikách. Všetky veľkosti dezénu majú symbol snehovej vločky, čo v praxi znamená, že sú vhodné aj pre zimné použitie. Vyrábajú sa s označením SUV.

Výhody pneumatík Nokian Watherproof

●    lepšie na snehu než najsilnejšia konkurencia
●    excelentná priľnavosť na mokrom povrchu
●    stabilná a komfortná
●    trvale vysoký výkon po celý rok

Pneumatiky Michelin Pilot Sport 4

Pneumatiky Pilot Sport 4 majú ambíciu vrátiť dôveru v pneumatiky Michelin po sklamaní pri Pilot Sport 3. Pneumatiky nenahradili ich predchodcu PS2 ale skôr cestnú pneumatiku Pilot Exalto. Pilot Sport 4 bol navrhnutý zo skúseností s Pilot Super Sport a Formuly E Sérii. Od týchto pneumatík očakávame vysokú životnosť, silu na mokrej vozovke a komfort pri jazde.

Michelin má bohaté skúsenosti s pretekaním, vrátane už spomenutej formuly E. Technologickými inováciami sa neustále prispôsobuje na ceste. Hybridná aramidová výstuž, Dynamic Response, zaisťuje optimálne smerové riadenie. Kevlarové vlákna sú extrémne odolné a až päťkrát odoľneješie než oceľ.

Michelin myslí na bezpečnosť. Odstredivá sila je dokonale riadená a kontakt s vozovkou zostáva konštantný. Elastoméry zvyšujú brzdný výkon na mokrej vozovke a hĺbkové pozdĺžne drážky zas efektívne odvádzajú vodu.

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

Ultra High Performance pneumatiky (UHP) si získavajú stále viac obľúbené zákazníkmi, na čo reagujú aj samotní výrobcovia. Goodyear v tejto kategórii nesmie chýbať. Na pneumatikách F1 Asymemetric si dal špeciálne záležať. Tieto pneumatiky prešli viac ako 5000 testami. Výrobca si dáva záležať na ich bezpečnosti. Ich hlavným rysom je aktívne brzdenie, ktoré umožňuje kratšiu brzdnú dráhu.

Bezpečnosť na mokrej a suchej vozovke zabezpečuje Grip Booster, lepiaca živica. Motoristov poteší ľahká manipulácia, zatáčanie, nižšie opotrebovanie behúňa a nižšia spotreba paliva. Nový Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 bude k dispozícii v 41 veľkostiach od 17 po 20 palcov.

Výhody pneumatík Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3:

●    kratšia brzdná dráha
●    lepšia ovládateľnosť na mokrom povrchu
●    extrémne nízky valivý odpor
●    vysoký brzdný výkon

Pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT 2

Tento dezén je zatiaľ len v pláne, no my už máme zákulisné informácie. Dunlop Sport Maxx RT 2 by mal nahradiť extrémne výkonnú verziu RT a mal by byť ešte viac športový než F1 Asymmetric 3. RT je veľmi ľahká a pevná konštrukcia, ktorú prezývajú aj lepidlo. Pneumatiky nájdete aj u nás v ponuke. Nechajme sa prekvapiť, vyzerá skutočne sľubne.
 

Pneumatiky Continental Sport Contact 6

Continental je legendou medzi pneumatikami. Vo všetkých testov vychádzajú ako jednotky. Nástupca známeho CSC5 je vyrobený na športové vozidlá. Osvedčený Sport Contact je OEM pneumatika pre novú Hondu Civic Type R, ktorá nedávno vytvorila rekord na trati Nurburgring.

Sport Contact 5 a 5P si vyslúžil kritiku pre nedostatok priľanovosti pri jazde za mokra. Vývojári v spoločnosti Continental to zobrali ako výzvu a navrhli dezén s vyšším vektorovaním. Ku kostre pridali pás a konštrukcia dostala vynikajúcu stabilitu aj pri vysokej rýchlosti. Výsledok snaženia technikov Continental-u je pneumatika, s o 14% vyššiou presnosťou riadenia a o 11% lepšou manipuláciou na suchej vozovke oproti Sport Contact 5. So 7%-ným nižším opotrebením a nizšou hlučnosťou vyzerá byť CSC6 naozaj lepšou pneumatikou ako predchodca. Na recenzie motoristov si ešte chvíľku počkáme, no podla neoficiálnych testovacích jazdcov potvrdilo neuveriteľnú priľnavosť a rovnováhu.

Podeľte sa o skúsenosť a pridajte svoje hodnotenie pneumatík na tejto stránke. Nájdete tu testy, novinky a reálne hodnotenia pneumatík od nás, šoférov. Prajeme veľa štastných kilometrov.