Elektrický roadster síce neponúkne zvuk spaľovacieho motora, ale mohol by značku vrátiť k svojej pôvodnej existencii a to sa cení. Určite si spomeniete na malé MG F, ktoré sa u nás predávalo ešte v dobách, keď tento výrobca patril spolu s Roverom a pod krídla BMW.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ale späť k pripravovanej novinke. Elektrický roadster by sa mohol na cesty dostať v roku 2024. Ako určite tušíte, život bude chcieť skomplikovať Mazde MX-5, ktorá ako jedna z posledných ponúka malý a ľahko ovládateľný roadster.

Podľa obrázkov vidíme textilnú skladaciu strechu, zvláštny dizajn zadných svetiel pripomínajúcich v spodnej časti šípky, či podobu tých predných, ktoré nemajú ďaleko k niektorým modelom Porsche. Tým dôležitejším však bude určite pohonná jednotka. A ako už bolo uvedené, pôjde o elektromotor.

Pohon z MG4

Podľa viacerých zdrojov by mohol byť prevzatý z nedávno predstaveného elektromobilu Mulan pre čínsky trh. Ten do Európy dorazí ako MG 4 (už sme si ho predstavili), pričom v najvýkonnejšom prevedení dostane hneď dva elektromotory a 100 km/h zvládne pod 4 sekundy. To by bola na malý roadster skutočne perfektná hodnota. Bližšie informácie a detaily zatiaľ bohužiaľ nevieme, MG však určite nebude nič dlho tajiť a už budúci rok by sme mohli spoznať finálnu podobu.

Zdroj: autoexpress.co.uk