Nový Hyundai i20 sa dočká svetovej premiéry už o dva týždne na tohtoročnom ženevskom autosalóne. Automobilka pritom len nedávno uverejnila prvé jeho skice, aby nalákala záujemcov a udržala auto v pozornosti médií. Teraz sa to však podarilo niekomu cudziemu ešte výraznejšie, než samotnej fabrike. Svetom internetu totiž začali kolovať prvé "fabrické" fotografie novinky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Únik alebo zámer? Je to jedno

Diskutovať o pôvode fotografií nemá cenu. Je na nich celé auto v plnej kráse, a tak to skôr vyzerá na premyslenú akciu zahalenú rúškom chceného tajomstva. Každopádne je vidieť, že Hyundai i20 bude jedným z najkrajších zástupcov segmentu malých áut. Na druhej strane je pravdou, že súčasní konkurenti budú aj z estetického hľadiska pre i20 zdatnými súpermi. Najmä francúzska úderka Renault Clio – Peugeot 208 vytiahla do boja o zákazníka veľmi silné vizuálne zbrane. Hyundai im každopádne kontruje a vracia úder.

O technike automobilka zatiaľ mlčí, veľa sa toho dá síce predpokladať, no nebudeme špekulovať. Hyundai nás možno aj po tejto stránke v Ženeve nakoniec niečím prekvapí.