Mercedes s AMG mal voči oddeleniu M od BMW niekoľko odlišností. Napríklad manuálnu prevodovku ste si do AMG modelov nemohli kúpiť. Zadný pohon však využívali obaja konkurenti. Zatiaľ čo vo vyššej strednej triede to už so zadokolkou zabalilo aj BMW M5, v menšej M3 bude aj v budúcej generácii ponúkať aj len pohon zadných kolies.

Podľa nemenovaného zdroja, s ktorým sa rozprávali v TopGear.com, však bude budúca generácia Céčka v AMG dostupná už len ako 4x4. Našťastie ten systém má byť ten istý, ako vo väčšom E63, teda bude k dispozícii aj drift mode s pohonom len zadných kolies.

Podľa zdroja by nemalo prísť ani k zmene motora, výkon najsilnejšej verzie by však mohol ísť ešte vyššie, ako je súčasných 375 kW (510 k). Všetko bude záležať na konkurencii. Novú generáciu by svetu mohli predstaviť už na budúci rok.

Príchod pohonu všetkých kolies nevnímam príliš negatívne. AMG verzie si kupuje stále viac ľudí, ktorí ho používajú aj na bežné jazdenie. V takýchto prípadoch je pohon všetkých kolies neodškriepiteľne lepší. A pokiaľ zostane v ponuke možnosť poháňať len zadnú nápravu pre nadšencov driftu, prečo nie? Vyjadrite sa v diskusii, čo si o tom myslíte.

Zdroj: motor1.com