Úplne nová generácia by mala uzrieť svetlo sveta dokonca už koncom tohto roka. Šéfdizajnér Nissanu, Alfonso Albaisa, podľa webu Autocar prezradil, že novinka príde síce s veľmi odlišným, ale stále výrazným dizajnom. Bude tak model šokovať rovnako, ako Juke v roku 2010?

Juke bol vždy netypický, časom niektorým zovšednel.  Zvyknúť sa dá na všeličo. Bude nová generácia rovnako extravagantná?

Ak teda nebude vyzerať príliš podobne, môžeme očakávať naozaj netradičné dizajnové „kreácie“, ako keď sme prvýkrát uvideli pôvodný Juke. Podľa Albaisa nemôže byť nasledujúca generácia len evolúciou, ináč by podľa neho museli zmeniť názov na „Nancy“.

Keďže by mali novinku predstaviť ešte do konca tohto roka, dobrým miestom by bol práve autosalón v Paríži, ktorý bude už začiatkom októbra. Prípadne domáci Tokyo Motor Show, ktorý je tradične v decembri. Všetky detaily o technike a hlavne dizajnovú stránku uvidíme asi až po oficiálnej premiére. A čo vy, páčil sa vám prvý Juke pri jeho predstavení, alebo ste ho hneď zatracovali?

Zdroj: CarAdvice

Zdroj foto: carscoops

Zo starého Juke vyrobili už viac ako milión kusov.