Dlhá a náročná cesta z Bratislavy do Pekingu trvala Rainerovi Zietlowi 21 dní. Počas nich prešiel s tímom 16 500 km cez 11 krajín. Začínal v bratislavskej továrni, odtiaľ pokračovali do Rakúska, Českej republiky, Poľska, Litvy, Lotyšska, Estónska, Ruska, Kazachstanu, Mongolska až do Číny. Štart naplánovali do továrne v Devínskej Novej Vsi. Dokonca si Rainer nechal nový Touareg upraviť a v neďalekom čalúnnictve mu na mieru zväčšovali opierky na ruky. Asi aby mal pohodlie na ceste úplne zaručené.

Dobrodruh Rainer Zietlow prešiel s novým zamaskovaným Touaregom za 21 dní cez 16 500 km a 11 krajín.

Počas cesty museli niektoré dni prekonať aj viac ako 1 000 km, čo bolo „zaberákom“ nielen pre auto, ale aj pre ľudí. Práve vtedy ocenili všetky asistenčné systémy nového Touaregu, jeho svetlá alebo komfort na palube. Počas cesty panovali teploty od -23 do +21 °C.

Trasa viedla cez 11 krajín.

Rainer Zietlow s tímom narazili na ceste na niekoľko zaujímavých situácií. Napríklad keď potrebovali prezuť zimné pneu na tie s hrotmi, namiesto hodiny a pol to trvalo celý deň. Tie boli potrebné pri niektorých cestách, alebo aj na zamrznutom jazere.

Počas celej cesty si nechali dokonca v ruskom Novosibirsku vymeniť olej a skontrolovať auto. Je zaujímavé, že i keď sú dnes v móde dlhé intervaly na výmeny olejov, Rainer sa rozhodol prvú výmenu skrátiť. To naozaj uznávam. Myslím, že obrázky stoja za viac ako tisíc slov. Pozrite sa na niektoré scenérie, ktoré zažil Rainer s novým Touaregom.

Zdroj foto: Volkswagen

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 21 obrázkov