Ešte raz pripomíname, že Volkswagen Taigo na našom trhu nedostanete so základným litrovým trojvalcom naladeným na 95 koní. Miestne zastúpenie VW sa rozhodlo, že slovenským zákazníkom ponúkne novinku až s motorom 1.0 TSI s výkonom 110 koní v kombinácii so šesťstupňovým manuálom.

Práve za tento model dáte 16 990 eur, pričom v základnej výbave Life dostanete napríklad sedem airbagov, systém núdzového brzdenia, asistenta udržania auta v jazdnom pruhu, MirrorLink (pre Android), CarPlay, AndroidAuto, diódové svetlá, digitálne rádio, bluetooth, predné i zadné parkovacie senzory, centrál, klimatizáciu, všetky štyri okná i vonkajšie spätné zrkadlá v elektrike, hliníkové šestnástky či determálne okná.

Volkswagen Taigo

Ten istý motor v kombinácii s prostrednou výbavou Style pridáva adaptívny tempomat, matrix LED, lyžiny strešného nosiča, sedemnástky, lepšie rádio, 8-palcový farebný dotykový displej, šesť namiesto štyroch reproduktorov, lepšie sedadlá s bedrovými opierkami vpredu alebo diódové osvetlenie kabíny. Pripraviť si však budete musieť minimálne 19 280 eur.

Vrcholná výbava nesie meno R-Line a dostanete v nej iné čalúnenie, nové nástupné lišty, prepracované nárazníky i prahové nástavce, špecifické 17-palcové hliníkové disky, pedále čiastočne vyrobené z nerezovej ocele, a to všetko vás bude stáť 19 350 eur.

Volkswagen Taigo

V zálohe je aj štvorvalec, nie však diesel

Trochu zvláštne sú potom odstupňované príplatky za 7-stupňovú automatickú prevodovku DSG. Kým v základnej výbave Life za ňu budete musieť prihodiť 1700 eur, v prípade Taiga Style to bude 1540 eur a vo výbave R-Line potom 1550 eur.

Posledný dôležitý detail v cenníku nového Volkswagenu je to, že bude dostupný aj so zaujímavejším štvorvalcovým preplňovaným motorom 1.5 TSI s výkonom 150 koní, ktorý sa ale automaticky spája s prevodovkou DSG a vyššími výbavami Style a R-Line. V najlacnejšom prevedení za tento agregát dáte 22 530 eur, kým za najdrahšie Taigo vôbec vám Volkswagen naúčtuje minimálne 22 610 eur.

Volkswagen Taigo

Z ďalších zaujímavých položiek cenníka by sme mohli spomenúť možnosť farebnej individualizácie interiéru, možnosť objednať si čiernu strechu (450 eur), parkovaciu kameru (250 eur), dvojzónovú klimatizáciu (330 eur), osemnástky (300 eur) alebo digitálny prístrojový panel (300 eur), prípadne alarm (270 eur).

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

zdroj: VW