Na verejnosť prenikajú obrázky novej Octavie RS len pomaly.

Český portál auto.cz zverejnil neoficiálne informácie z vnútra automobilky, ktoré hovoria o motoroch novej „eresky“. Všetci sme to čakali, tušili alebo vedeli. Nová Octavia RS preberie motory z VW Golf GTI, resp. GTD. Zatiaľ nie je jasné ich naladenie, no pravdepodobne bude rovnaké ako má Volswagen.

 

Nová najostrejšia Octavia priamo nadviaže na svoju predchodkyňu. O benzínový pohon sa postará motor 2,0 TSI. To znamená, že táto verzia zvýši výkon z 147 kW (200 k) na 162 kW (220 k). Významnejší nárast by mal nastať v oblasti krútiaceho momentu, ktorého maximum stúpne z 280 na 350 Nm.

 

Škoda už pred niekoľkými týždňami vyhlásila, že nová Octavia RS s benzínovým motorom bude najrýchlejším modelom v celej histórii značky.

Čakanie na novú Octaviu RS skončí 11. júla. Vtedy si budeme môcť vychutnať jej kvalitné fotografie.

Z naftovej ponuky nemôže pod kapotou chýbať nikto iný, ako agregát 2,0 TDI. Dieselová Octavia RS medzigeneračne zosilnie o 10 kW (14 k) a teda dosiahne výkon 135 kW (184 k). Krútiaci moment by mal ostať zachovaný na hodnote 380 Nm.

 

Škoda svojim zákazníkom ponúkne 6 stupňovú manuálnu prevodovku, alebo automat DSG. Octavia RS naplní všetky očakávania a bude hrať úlohu poslušného koncernového auta. Nie je to trochu Škoda?

 

Zdroj: auto.cz

Prečítajte si aj:  Škoda Superb 2013 - naša prvá recenzia najväčšej škodovky