Insignia prišla ako nástupca Vectry a teoreticky mala osloviť aj zákazníkov, ktorým sa cnelo za Omegou či ešte Senatorom z 80. a 90. rokov. To sa však úplne nepodarilo. Konkurenčný Volkswagen Passat či Škoda Superb mali vždy navrch, čo dokazujú v prvom rade predajné čísla. Čo bude ďalej?

Druhá generácia Insignie sa z trhu potichu vytratila a vyzerá to, že priameho nástupcu už nedostane. To ale neznamená, že skončí úplne. Mark Adams, viceprezident dizajnu značky Opel, v rozhovore pre Auto Express nedávno prezradil, že chystaná nová generácia Insignie sa vzdá bežného bežnej karosérie. Podľa neho musí značka nájsť nový vzorec na to, aby zaujala zákazníkov. Inak povedané, Nemci potiahnu jej stavbu do výšky.

Na rázcestí

Obľuba crossoverov a SUV je značná, pričom ponuka Opelu nie je práve závratná. Má len Crossland, Mokku a Grandland. Sesterské francúzske značky pritom ponúkajú spomínaný Citroën C5 X alebo Peugeot 408, a preto je na mieste otázka, ktorým smerom sa Opel vydá. Jednou z možností je preznačkovanie uvedených crossoverov a je dosť pravdepodobná, ako naznačujú aj ilustrácie od britských kolegov.

Druhá alternatíva počíta s tým, že Opel chce pravdepodobne už v roku 2028 kompletne prejsť na elektromobily, takže nová Insignia by mohla byť (podobne ako pripravovaný Peugeot e-5008) založená na platforme STLA Medium, a tým pádom už len na baterky. Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: autoexpress.co.uk